AKP’li Şamil Tayyar’dan Mehmet Ali Çelebi çıkışı

AKP'li Şamil Tayyar, sosyal medyada isim vermeden AKP'ye katılacağı iddialarıyla gündeme gelen Teğmen Çelebi'ye göndermede bulundu.

featured

Geçtiğimiz yıl CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ne katılan bu yıl da Memleket Partisi’nden istifa eden milletvekili Mehmet Ali Çelebi hakkında CHP’ye yakın bazı gazetecilerin “AKP’ye katılacak” iddiası olmuştu.

11 partiyle görüştüğünü ifade eden Çelebi, yoluna bağımsız devam edeceğini açıkladı.

Çelebi’nin AKP’ye katılacağı yönündeki haberlere ilişkin bir yorum da AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şamil Tayyar‘dan geldi.

Tayyar, sosyal medya sitesi Twitter’daki hesabında isim vermeden Teğmen Çelebi’nin AKP’ye katılacağı iddialarına ilişkin paylaşım yaptı.

Çelebi’nin ismini vermeden tartışmaya göndermede bulunan Tayyar, “İsteyen istediği partiye geçebilir, nihai karar millete aittir. Lakin, bir vekil partisinden ayrılıyorsa vekilliği bırakmalıdır. Zira, oylar seçildiği partiye emanettir. Partiler ise gidene hain deyip geleni kutsallaştırırsa sivil siyaset zarar görür, güven azalır. Naçizane…” ifadesini kullandı.

Şamil Tayyar 1999 seçimleri öncesi DSP’den adaylık başvurusu yapmış, dokuzuncu sıradan aday gösterilince adaylıktan çekilmişti.

Tayyar daha sonra bu olayı “1999’da DSP’den adaylık teklifini, cemaatten dostlarımın telkiniyle kabul ettim, o dönemde ağırlıklı olarak DSP destekleniyordu” sözleriyle savunmuştu.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Ergenekon, Balyoz kumpasları sırasında örgütün yalanlarını servis eden yazarların başında gelen Tayyar, kumpasları savunmak için birçok kitap yazmıştı.

İlgili haber: Son FETÖ kumpası savunucusu Şamil Tayyar

AKP’li Şamil Tayyar’dan Mehmet Ali Çelebi çıkışı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Naçizane, sen önce bir numarayi açıkla, ondan sonra fikir beyan et. Kumpasın kitabını yazan adan kutsalliktan dem vuruyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!