AKP’li Sayan: Kürt gençlerine 21 bin liralık kahvaltıyı çok gördüler

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, tepki çeken müzikli sahur görüntülerine gelen tepkileri “etnik” gerekçelere bağladı. Sayan kahvaltı masraflarıyla ilgili fatura da paylaştı.

featured

AKP Ağrı İl Gençlik Kolları’nın lüks bir mekanda düzenlediği müzikli sahur görüntülerinin paylaşılması gündem oldu. Video paylaştıktan kısa süre sonra silinse de görüntüler sosyal medyada yayıldı.

AKP Ağrı İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İbrahim Selçuk tarafından paylaşılan ve Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan tarafından alıntılanan paylaşımla ilgili AKP’liler de tepki gösterdi.

AKP’li Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından paylaşım  tepki göstererek “Bu paylaşımı yapan Ağrı AK Parti gençlik kolları başkanımız, Lütfen bu paylaşımı derhal kaldırır mısın? Neyin paylaşılıp paylaşılmayacağını, bu tür paylaşımların partimize/davamıza zarar vereceğini bilerek hareket etmek lazım. Böyle bir paylaşıma niye gerek duyulur bilmem!” ifadelerini kullandı. Metiner’in çıkışı da yorumlara neden oldu. Sosyal medyada “Metiner, böyle bir etkinliğe mi karşı çıkıyor yoksa paylaşılmasına mı?” yorumları yapıldı.

KÜRT OLDUKLARI İÇİN Mİ!

Coşkulu sahur görüntüleriyle ilgili asıl tartışma ise AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın sözleriyle başladı. Sayan’ın tepkileri “etnik” gerekçelere bağlaması dikkat çekti.

Tartışmayla ilgili bir video paylaşan Sayan şu ifadeleri kullandı:

“Kürt gençlerine sadece cezaevini ve dağları layık görenler, gençlerin sahur programında birlikte kahvaltı yapıp kendi müzikleriyle eğlenmelerini çok görmüşler.. 21.000TL olan kahvaltı maliyeti KK’nın kaldığı otel odasının kaçta kaçına tekabül ediyor, vicdanınıza bırakıyorum.”

AKP’li Sayan: Kürt gençlerine 21 bin liralık kahvaltıyı çok gördüler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 4 ay önce

  Hayırdır başkan, Ağrı ilimizde sadece Kürt kökenli gençler mi var ya da Ağrı ilimiz ayrı bir devlet midir de doğrudan etnik sömürü yapıyorsun?

 2. 4 ay önce

  Türkiyeden başka hem Cumhuriyetin hemde Devletin nimetlerini sonuna kadar kullanarak etnik ayrımcılığın bu kadar özgürce yapılabileceği bir başka demokratik bir ülke daha yok. Bir de demokrasi falan yok diyorlar ülkede. Hem yiyeceksiniz hem herşeyi devletten bekleyeceksiniz yetmeyecek kurucularına ve kurucusuna yetmedi hatta annesine hakaret edeceksiniz sonra da siz getirin artık devamını. Bu devran bu sırtından bıçaklamar böyle gitmez bilesiniz.

 3. Suriyelilere harcanan 90 milyarı Kürt gençlerine harcayın o zaman. Bölücülük ve faşizm budur.

 4. 4 ay önce

  Kürtlerle ilgili insanların hiçbir şey yazdığını görmedim, provokasyon yapmayı bırak. Devletin parasını böyle şeyler için kullanamazsın

 5. 4 ay önce

  Ordaki pankartta ak gençlik (ne demekse) buluşması yazıyor çarpıtma.Siz emekliye asgari ücreti çok gördünüz 2500 lira maaş veriyorsunuz lütuf gibi.30 liradan bir aylık sahur parası bunun iftarı elektrik su ısınma kirayı hiç sayma bile.Yiyin efendiler yiyin

 6. 4 ay önce

  TR‘de siyaset yapmak ne kadar ucuz ne kadar adi, isin icinden cikamayinca feryad figan, hep ayni agiz, kürt oldugumuz icin deyiver herkesi sustur, ne güzel be…

 7. 4 ay önce

  Ben arap gençleri sanmıştım.

 8. 4 ay önce

  Türkiyedeki mevcut baskin politik akimin ruh yapisini bu adamin suretinde ve bölücü retoriginde ayni ile bulabilirsiniz. Zira kendisi, klavuzu ile ayni igrenc retorigi kullaniyor. Yasadigi topraklari asla haketmeyen, kökü, soyu, sopu, dili ve dahi dini tarafimca süpheyle karsilanan bu ve benzeri bir yigin etki ajani tiplerin, Türk milleti tarafindan iyi taninmasi dilegiyle…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!