AKP’li seçmenden ekonomi isyanı: Kendimiz yaptık, kendimiz bulduk

AKP'li seçmenin sokak röportajında ekonomik krize ilişkin sözleri dikkat çekti. Vatandaşın "Verdik, zaferi de kutladık ama; şimdi hiç sesimiz çıkmıyor. Kendimiz yaptık, kendimiz bulduk. Kendi ellerimizle yaptık" ifadeleri gündem oldu.

featured

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde AKP’ye oy veren bir seçmen, sokak röportajında ekonomik buhrana ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘ÇOK HAKSIZLIK OLDU’

Ekonomik krizden ne ölçüde etkilendiğine yönelik konuşan kadın şunları söyledi:

“Karnımızı doyurabildiğimize şükretmemiz lazım. Başka da bir şey diyemiyorum. İnşallah yayınlarsınız; ben bir an önce yurtdışına gitmek istiyorum. Almanyaya; işçi alımı da var. Çocuklarımızın geleceği için. Her yer yabancı çocuklarımızı sokağa bile gönderemiyoruz.”

“Sığınmacılar milli güvenlik sorunu oluşturur mu?” sorusu sorulan AKP’li seçmen “Kesinlikle. Zaten şu an en zengin onlar içimizde. Bir sığınmacının evine 50-60 bin TL girerken, bizim 20 bin TL zor giriyor; 13-14 bin TL. Çok haksızlık oldu” dedi.

‘KENDİMİZ YAPTIK’

Muhabirin “Haksızlık yapanlara oy verdin mi 28 Mayıs’ta?” sorusunu da şöyle yanıtladı:

“Verdik, zaferi de kutladık ama; şimdi hiç sesimiz çıkmıyor. Kendimiz yaptık, kendimiz bulduk. Kendi ellerimizle yaptık.”

 

AKP’li seçmenden ekonomi isyanı: Kendimiz yaptık, kendimiz bulduk

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu sokak röportajlarının çoğu kurgu işin aslı kılıçtaroğlu kazansaydı bu zamlar olmayacakmıydı seçeneksiz bir seçimin bedelini ödüyoruz

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!