AKP’li Şenel Yediyıldız: Tayyip ağabeyi sırtımızda taşımamız, ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan övgüyle söz ederek, "Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullandı.

featured

TV52’de yayınlanan, “Gündem” programına konuk olan AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız sunucu Samet Yaşaryıldız’ın, “Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim” sözlerinin ne ifade ettiği sorusu karşısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

‘TAYYİP AĞABEYE İHANETİ BIRAK, SIRTIMIZDA TAŞIMAMIZ LAZIM’

Yediyıldız, konuşmasında şunları söyledi:

“Tayyip ağabey Türkiye’nin başında. Dünyanın lideri. Biz, bu kaz kafamızla – özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip ağabey’ ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz.

‘ÇOK PAHALI ALAMIYORUZ, GEZEMİYORUZ DİYENLERE YA HAVLE’

Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AK Parti’nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya!. Dünyada böyle bir lider olacak o liderin ülkesinde kendine karşı çıkan insanlar olacak değil mi, nasıl görürsün? Gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, ‘çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, gezemiyoruz’ diyenlere ya havle diyorsun ya! Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı? Avrupa’da, Almanya’da, Avrupa’da, Amerika’da var mı? Yok, niye? Dünya iki yıl pandemi diye bir şey geçirdi. Bütün devletler kendi çalışanını, işverenini, insanını korumak adına ne yatırım yapmak gerekiyorsa onları yaptı. Peşinden işte savaş çıktı…”

 

AKP’li Şenel Yediyıldız: Tayyip ağabeyi sırtımızda taşımamız, ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 1 hafta önce

  bu adam dr. ünvanı almış üstelik akp döneminden önce bu üniversiteler de nasıl bir eğitim veriliyor

 2. 1 hafta önce

  Bu ve benzeri vekillerin olduğu parlamentoyu güçlendirsen ne olur….
  Artık kendi geleceğimize ve yazgımıza kendiniz sahip çıkmalıyız.

  • 1 hafta önce

   Yani…? Ne yapacaksın? İçi boş gazellerden sıkıldık artık. Dilbilgisini ve imla kurallarını katletmekten başka bir meziyetin varsa bize de aktar, burada bekliyoruz.

 3. 1 hafta önce

  vekilligi de ayakkabi yalarak mi aldin diye sorarlar.

 4. 1 hafta önce

  İnsan olma onur ve haysiyetinden yoksun bir adamın halk adına karar vermek üzere Millet Meclisinde vekil olarak yer alması gerçekten çok üzücü.Ayakkabı yalamak ne demek arkadaş ? Hangi çağdan kalma bunlar ?

 5. Yalamaya alışmışsınız nasıl olsa, yabancısı olduğunuz bir konu değil…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!