AKP’li vekil ‘İl sayısı 100’e çıkacak’ dedi sonra geri adım attı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, Ahlat'ta yaptığı konuşmada "Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız" dedi. Demiröz daha sonra yaptığı açıklamada sözlerinin çarpıtıldığını iddia ederek "Bu hususta verilmiş bir karar yoktur." dedi.

featured

Ahlat Belediyesi’nce bu yıl ilk defa düzenlenen ‘Kültürel Etkileşim Ve Yöresel Yemekler ile Zanaatkar Eller Ahlat’ta’ etkinlikleri başladı. Ahlat 1071 Millet Bahçesi’nde düzenlenen ve 3 gün sürecek etkinliğin açılışına Vali Oktay Çağatay, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İbrahim Güven, Ahlat Kaymakamı Fikret Dağ, Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, belediye başkanları, kurum amirleri ve çok sayıda kişi katıldı.

‘2023’TE ZAFER, ÜLKESİNİ SEVENLERİN OLACAK’

AKP’li Vedat Demiröz, Ahlat’ın önemli bir yer olduğunu belirterek, “Müslüman Türklerin Anadolu’ya açılan kapısı. Burayı ilk yaptığımızda Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden biri olarak yapıldı ve Cumhurbaşkanı’mız ismini ‘1071 Millet Bahçesi’ olarak takdim etti ama şimdi Türkiye’nin her yerinde öyle büyük millet bahçeleri yapılıyor ki Ahlat’ımız kaçıncı sırada kaldı, onu bilmiyorum” diye konuştu.

‘AHLAT’IMIZI DA 100 İL ARASINA ALACAĞIZ’

AKP’li Demiröz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, Türki Cumhuriyetler ile diğer ülke liderlerinin de 25-26 Ağustos’ta Ahlat’a geleceğini söyledi. Cumhurbaşkanı yerleşkesinin yanında bazı yeni yerleşke ve misafirhaneler yaptıklarını da kaydeden Demiröz, “Ahlat’ı bundan sonra dünya başkenti gibi dünya liderlerinin toplanıp, dünyanın sorunlarını görüşeceklerini bir kent haline getireceğiz. Bunu büyüklerimiz açıklayacak. İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı’mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim” diye konuştu.

‘SÖZLERİM BASINDA YANLIŞ ŞEKİLDE YANSITILDI’

Daha sonra Twitter hesabından açıklama yapan Demiröz, sözlerinin basında yanlış şekilde yansıtıldığını iddia etti.

Demiröz, “Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında ‘İl sayısı 100’e çıkarılacak’ şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysaki konuşmamda; ‘Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılması halinde Ahlat’ın bunların arasında yer alacağı’ temennisidir” ifadelerini kullandı.

 

AKP’li vekil ‘İl sayısı 100’e çıkacak’ dedi sonra geri adım attı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Tarsus ve İskenderun da var mı?

  2. 2 ay önce

    Kafalar karışık değil Net. Ekonomi konuşulmasın diye konu arıyorlar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!