AKP’li vekil Erdem’den NATO itirazı: İsveç’in girişine karşıyım

AKP'li vekil İsmail Erdem, terör örgütlerine mesafe koymadığı ve Kur'an'ın yakılmasına müsaade ettiği gerekçesiyle İsveç'in NATO'ya girmesine karşı olduğunu söyledi.

featured

Erdoğan’ın NATO’ya girişi için “Bizden destek beklemesin” dediği ancak daha sonra onay verdiği İsveç’le ilgili AKP’li vekil İsmail Erdem’den dikkat çeken bir çıkış geldi.

AKP İstanbul Milletvekili İsmail Erdem, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK saldırısında şehit olan askerlere Allah’tan rahmet diledi.

Irak’ın kuzeyinde 12 askerin şehit edilmesinin tesadüf olmadığını belirten Erdem, “bunun arkasında İsrail, ABD, İngiltere ve Avrupa ülkelerinin tamamının olduğunu” söyledi.

AKP, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisinin, terör saldırısıyla ilgili ortak bildiri yayımladığını anımsatan Erdem, CHP’nin bildiriye imza atmadığını hatırlattı. Erdem, “CHP, 31 Mart’ta yapılacak seçimleri düşünerek bu hareketleri yapıyorsa yanılıyor. Ortada bir memleket meselesi var, parti meselesi yok.” diye konuştu.

NATO’ya İsveç Krallığı’nın Katılımına İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi’nin, TBMM Dışişleri Komisyonu’nda görüşüldüğünü anımsatan Erdem, yıllarca terör örgütünü besleyen kaynaklara bakıldığında, İsveç’in de bunlardan birisi olduğunu söyledi. Erdem, şöyle devam etti:

“İsveç’in, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı düşmanlık besleyen tüm terör örgütlerine mesafe koymadığı, Kur’an-ı Kerim’in devlet gözetiminde yakılmasına müsaade ettiği sürece, NATO’ya girişi yapılmamalı. Şahsım adına söylüyorum, AKP Milletvekili olarak İsveç’in NATO’ya girişine karşıyım. Ayrıca NATO’nun şu anki varlığı da sorgulanmalı.”

AKP’li vekil Erdem’den NATO itirazı: İsveç’in girişine karşıyım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!