AKP’li vekil: ‘Zeytinyağlı yiyemem aman’ diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler

featured

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde 16’ncısı düzenlenen Ayvalık Uluslararası Zeytin Festivali’nde sembolik hasat ve zeytin toplama yarışması yapıldı. Festivale katılan AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ‘Hatırlarsınız, ‘Zeytinyağlı yiyemem aman, basmada fistan giyemem aman’ diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler’ ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 2 milyon zeytin ağacının bulunduğu Ayvalık’ta, 16’ncı Uluslararası Zeytin Festivali’nde sembolik hasat yapıldı. Ayvalık zeytinyağının tanıtımı ve tüketimini arttırılmasının hedeflendiği festivale Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve vatandaşlar katıldı. Hasatta zeytinyağın elde edilme süreci de tek tek konuklara gösterildi. Protokolün yaptığı hasat sonrası zeytin toplama yarışması da yapıldı.

‘ÖNCÜLÜK EDEN BİR MİSYON ÜSTLENDİK’

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, “İlimizin; Ege’den Marmara’ya uzanan geniş coğrafyası içinde çok bereketli topraklara, geniş bir turizm potansiyeline ve kültür hazinesine sahip olduğunu görüyoruz. Tarımın başkenti, Türkiye’yi doyuran şehir diyoruz ve artık ilimizde turizm şehri olma yolculuğundan bahsediyoruz. Balıkesir; tarımla turizmi, hayvancılıkla kültürü birleştiren şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Biz de valilik olarak bütün bu sektörleri birleştirici, onları koordinasyon içinde çalışmaya yönlendiren, özendiren ve öncülük eden bir misyon üstlendik” dedi.

‘BU KADAR SAĞLIKLI ÜRÜNDEN MAHRUM BIRAKILDI’

AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ise “Adı her zaman bereketle anılan zeytin ve zeytinyağının festivalindeyiz. Zeytin, bizim sofralarımızın bereketidir. Zeytinyağı bizim asla sofralarımızdan eksik etmediğimiz, besin kaynaklarımızdan biridir. Zeytinyağı artık itibarını kazanmıştır. Dünyanın en sağlıklı besinlerinden biri zeytinyağıdır. Hatırlarsınız, ‘Zeytinyağlı yiyemem aman, basmada fistan giyemem aman’ diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler. Bu millet, bu kadar sağlıklı üründen mahrum bırakıldı. Hem de kendi memleketinde ama artık zeytinyağı kendi itibarını kazandı” dedi.

Zeytin sektörüne bol kazanç dileyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, ise “Elbette her sektörde olduğu gibi zeytin sektöründe de talepler var. Bunların da en kısa sürede en aza indirilmesini dilerim” diye konuştu.

AKP’li vekil: ‘Zeytinyağlı yiyemem aman’ diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 11 ay önce

    AKP’li vekile cevap olarak yazilan yorumlar alisilmis sekilde sansüre ugruyor.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!