AKP’li vekille yandaş yazar birbirine girdi

featured

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur sosyal medya hesabından AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı’yı eleştirince ikili birbirine girdi.

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ile Işıkçılar cemaatine bağlı Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur, Twitter’da birbirlerine girdi.

Fuat Uğur Sosyal medya hesabından AKP’li Ahmet Hamdi Çamlı’yı eleştirerek, “İstanbul’da tarihi 1. Mahmud çeşmesini restore ettirip babasının ismini veren, eleştirilince de ‘Ne var bunda yani’ diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’yı uyaracak bir yetkili parti organı var mıdır acaba? Bu nasıl görgüsüzlük ve hadsizliktir?” diye mesaj yazdı.

AKP’li Çamlı da Fuat Uğur’a, “Sen nasıl görgüsüz, hadsiz bir gazetecisin, gerçeğe kukaklarını tıkayıp tantanalarla istikamet alıyorsun. Yazdıklarımda iftira ediyormuyum diye endişe duymayandan mutber gazeteci olmaz. Bu tip gazeteci bozuntularını uyaracak bir kurum yok mu” diyerek yanıt verdi.

Uğur da cevap olarak, “2. Dünya Savaşı sırasında binlerce tarihi bina yerle bir olmuştu. Ama hepsi savaştan sonra aslı gibi yeniden yapıldı. Kimse de o eserlere babasının adını vermedi. ‘Burda çeşmeye ait iki üç taş vardı ben yeniden yaptırdım, babamın adını verdim’ diyemezsin. Ha bir de edebini takın.” şeklinde mesaj yazdı.

Çamlı da Fuat Uğur’a, “Sizi,techiz edildiğiniz yanlış bilgiyi tadil etmek için telefonla aradım,cevap veremediniz. Anladım ki maksadınız İmamoğlunun attığı çamuru sıvamak. ihya,restarasyon, restitüsyon, dönem eki manalarına, gerçek bilgiye dikkat edeceğinize,çamur medya kazanında kaynamayı seçtiniz” diye mesaj yazdı.

NE OLMUŞTU

İstanbul’da 1748 yılında 24. Osmanlı Sultanı I. Mahmud tarafından inşa ettirilen ve yine bu padişahın ismiyle de anılan tarihi Vezir Çeşmesi, Fatih’teki İskenderpaşa Camii yanındaki mevcut yerinde AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı tarafından restore edilmişti. Çamlı’nın restore ettirdiği Vezir Çeşmesi’nin yeni kitabesine, babasının adı olan Zeki Ahmed Çamlı ismi de eklendi. Olayın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Tarihi eserleri kitabelere eklemeler yapmadan aslına uygun olarak, özenle restore ediyoruz. Bu miras hepimizin” diyerek, Çamlı’nın yaptırdığı restorasyona gönderme yaptı.

AKP’li vekille yandaş yazar birbirine girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!