AKP, polis bandosunu duymamış!

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Polis Akademisi Bandosu’nun seslendirdiği şarkıyla ilgili “AK Parti’nin seçim müziği değil, Cumhur İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bir müzik. Ben bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, duymadım” dedi.

featured

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, bugün TBMM’de basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Polis bandosunun Türkiye Yüzyılı töreninde çalan müziği seslendirmesi eleştirilerine yanıt veren AKP’li Yayman şunları söyledi:

“Ben bu şarkıyı çok beğendim, Türkiye yüzyılının hemen başlaması sadece benim hayalim değildi, bütün milletimizin hayaliydi. Ben başka nerede çalındığını bilmiyorum ama bu şarkıyı, sözlerini bir iddianın yansıması olarak görüyorum ve farklı enstrümanların, seslerin orada olması aslında partimizin de Türkiye’yi farklılıkları içinde bir zenginlik olarak gördüğünün ispatıdır.”

Yayman, açıklamasının devamında, “AK Parti’nin seçim müziği değil, Cumhur İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bir müzik. Ben bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, durmadım. Araştıracağım ama bu siyaset üstü bu bir slogan. Bu AKP’nin değil MHP’nin değil, CHP’nin, HDP’nin, İYİ Parti’nin değil bütün Türkiye’nin iddiasını ortaya koyan ve milletimize bir hedef gösteren bir slogandır” dedi.

AKP, polis bandosunu duymamış!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!