AKP’li Yayman: ‘Türkiye NATO’dan çıkaracak’ diyenlere önemli mesaj oldu

featured

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Türkiye’nin, NATO’nun önemli bir üyesi olduğunu belirterek, NATO Zirvesi’nin “Türkiye’yi NATO’dan çıkaracaklar” diyenlere önemli bir mesaj vermiş olmasını umduğunu söyledi.

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, dijital dönüşüm ve güvenlik yapısında önemli değişikliklerin yaşandığı bir dönemde Türkiye’nin NATO için vazgeçilmez bir ülke olduğunu iddia etti.

EKSEN KAYMASI YOK

“İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik alaycı ifadelerini” kınadığını dile getiren Yayman, “Kem söz sahibine aittir. Biz Sayın Akşener’e bu sözlerini aynen iade ediyoruz. Bir taraftan ‘Eksen kayması var’ diyeceksiniz, Suriye meselesinden Libya’ya, NATO meselesinden Afganistan meselesine kadar geniş bir yelpazede Türkiye aleyhtarlığı yapacaksınız, diğer taraftan Cumhurbaşkanı dünyanın önünde tüm liderlerle görüşürken bu defa da ilişkilerin yumuşatılmasını, ilişkilerin yeniden tesisini eleştireceksiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?” diye konuştu.

Yayman, NATO Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerinde oturduğu sırada ABD Başkanı Biden’in, Erdoğan’ın yanına giderek selamlaşmak istediğini, bu sırada çekilen bir fotoğraf karesinden bile medet umanların olduğunu belirtti.

10 saniyelik videonun her şeyi açıkladığını anlatan Yayman, eleştiri yapanların başında da Türkiye düşmanı, millet düşmanı, darbeci, hain din istismarcısı FETÖ ve gruplarının geldiğini söyleyerek, “Bunların gerçek yüzünü milletimiz görmüştür. Dün olduğu gibi onlara en iyi cevabı yine milletimiz verecektir. NATO Zirvesi’nin tek yorumu; büyüyen, yükselen, küresel güç olma yolunda ilerleyen Türkiye’nin liderliğinin resmidir. Bundan 83 milyon olarak gurur duymamız lazım. ‘Türkiye’yi NATO’dan çıkaracaklar’ diyenlere umarım bu zirve önemli bir mesaj vermiştir” değerlendirmesini yaptı.

AKP’li Yayman: ‘Türkiye NATO’dan çıkaracak’ diyenlere önemli mesaj oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Soros,Türkiye’nin tek ihrac ürünü ordusudur derken dogruyu söylemisti.Türkiye Nato icin sadece bir bekcidir.Yani herkes yataginda rahat rahat uyurken Türk askeri onlarin kicini bekleyecek.Aynen yalakalik olsun diye Kore’ye asker gönderenler gibi hani diyorlar ya Demokrasi Sehidi iste onlar.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!