AKP’li yazardan iktidara uyarı: Kalabalık sizi aldatmasın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Atatürk Havalimanı'ndaki mitingindeki kalabalığa işaret eden Okan Müderrisoğlu, sayının yanıltıcı olabileceğini önemli olanın sandığa yansıması olduğunu söyleyip iktidarı uyardı.

featured

9 Mayıs günü Atatürk Havalimanı’nın (AHL) millet bahçesine dönüştürülmesi törenini mitinge çeviren Cumhurbaşkanı Erdoğan, alandaki kalabalığa işaret etmişti. AKP yetkilileri mitinge katılım üzerinden halkın AKP’ye ilgisi propagandası yürütmüştü. İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu, kalabalığın yanıltıcı olabileceği mesajını verdi.

Müderrisoğlu’nun yazısının satır başları şöyle:

“AHL’de toplanan yarım milyonu aşkın insanın, siyasete etkisine gelince…
Kuşkusuz, AK Parti ve Cumhur İttifakı açısından büyük “moral” oldu. Milletin, AK Parti ile gönül bağının sürdüğünü gösteren örnekler her bakımdan etkileyici idi.

Lakin… Daha çok Cumhurbaşkanı’nın şahsı ile ilişkilendirebileceğimiz kitlesellik, doğru okunmalı ve asla “rehavete” yol açmamalı. Erdoğan siyasal markası değil bu sayıda, bunun 8-10 katını bulan kalabalığı dün olduğu gibi bugün de toplayabilir. Önemli olan, bu ilginin aynı zamanda “sürdürülebilir siyasal destek” olarak mutlak manada sandığa da yansımasıdır. Yani, klasik AK Parti tabanını da aşan milli bütünleşmenin 2023 yılına kadar erozyona uğramadan muhafaza edilmesidir. Bunun yolu da bellidir. Erdoğan lokomotifinin arkasına takılan ve vaziyeti idare eden vagonların sayısının azaltılması, siyasal çekicilerin sayısının ise artırılmasıdır.

Ayrıca, vatandaşın günlük hayatına olumsuz tesir eden mutfak, enerji ve ulaşım faturasında kalıcı rahatlama sağlanması da elzemdir. Şimdiye kadar alınan tedbirler gereklidir ama yetmemektedir.”

AKP’li yazardan iktidara uyarı: Kalabalık sizi aldatmasın

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 8 ay önce

    uzerinden dozer gecirilen milyarlarca dolarinin kaybini kutlayan bir millet. devam edin. sona yaklasiyoruz.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!