AKP'nin 28 Şubat şenlikleri

Nihat Genç yazdı...

AKP'nin 28 Şubat şenlikleri

Çocuk kandırır gibi TARİHİ kandırıyorlar!

28 Şubat Erbakan'a değil milli görüşe yapıldı, 28 Şubat sonrası 'milli gömleği çıkardık' deyip Erbakan'ı uzlete, inzivaya, karanlıklara yalnızlığa, terkedip, gömüp onlarca yıl Erbakan'ın yüzüne niye bakmadınız?

28 Şubat'ın arkasında Batılılar, Haçlılar, İsrail, Amerika yattığına göre 28 Şubat'tan sonra Amerikan tezlerinde başrol oynamak için can atıp (BOP)'a neden başkanlık yaptınız?

Irak'a Amerika savaş açıp savunmasız, ordusuz milyonlarca müslümanı öldürürken neden seyrettiniz? Başta o zamanlar ki ana medyadınız Kanal 7'de, kendi kanal ve gazetelerinizde, milyonların öldürüldüğü bu vahşi savaştan görüntü haber neden vermediniz, siyasette mecliste meydanlarda toplanıp dillendirip neden karşı koymadınız?

Hatta o ünlü 1 Mart tezkeresi günlerinde...

Bush'la oturup savaşa girmenin satış maliyeti olarak 'at pazarlığı' yaptınız, (yani bize para verin gelin sınırlarımızdan geçip milyonlarca müslümanı gönül rahatlığıyla öldürün..)

Habertürk ekranları aylarca Irak'a giren Amerika askerlerini övüp, ekranlarda Elton John'un romantik şarkılarıyla Amerikan bayrağını dalgalandırmadı mı?

Fetö'nün kanallarında yüzlerce İslamcı ve liberal (o zamanlar kanka ve tek bir aileydiler) Amerika'ya özgürlük-barış Orta-Doğu'ya demokrasi geliyor mavalları okumadı mı?

Vatansever ve milliyetçi olmakla dalga geçmediniz mi?

Her milliyetçiyi kriminalize edip tımarhanelik deliler kabul etmediniz mi?

Orduya sahip çıkan herkesi faşist komplocu Ergenekoncu ilan etmediniz mi?

Ermenilerle anlaşmadınız mı, Bursa Stadyumu'nda Azeri bayraklarını indirmediniz mi?

Ulusalcıları Kürt ve Ermeniler'e soykırım uygulayan, suçlayan, mahkum eden konuşmaları ekranlarda ve panellerde binlerce toplantı yapmadınız mı?

Ve Suriye sınır mayınlarının temizlenmesini İsrail'e veren iktidarınız değil mi? Erbakan hoca da bu yüzden size onlarca yıl İsrail uşağı-Siyonizmin uşağı' demedi mi?

Haçlı seferlerine Batılılar'ın direktifleriyle başlayan Davutoğlu Halep'te müslümanı müslümana kırdırırken maşallah Erbakan Hoca hiç aklınıza gelmedi, aksine, Erbakan hocaya darbe yapanlarla (emperyalistlerle) kolkola ben mi girdim!

28 Şubat'ın arkasındaki sinsi tezgahta olduğu kesin bilgi olan Fetöcülerle onlarca yıl neden iktidar ortaklığı yaptınız ve Fetö ortaklığıyla geçen onlarca yıl içinde Erbakan hocanın yüzüne tek bir gün neden bakmadınız!

Sonuç olarak, 28 Şubat'ın arkasında, özetle, İsrail'le ortaklık ve anlaşma, Amerika'yla ortaklık ve anlaşma ve sonunda Irak ve Suriye'de Amerika ve İsrail tezlerini beslemek... Başardınız.

Ve müslüman ülkelerin paramparça olmasına alet olmak, yani, 28 Şubat sizleri kullanarak amacına ulaştı.

Maşallah sayenizde iktidarınız sürecinde Orta-Doğu'da hiç zarar zayiat görmeden palazlanan tek güç İsrail oluverdi.

Zaten 28 Şubat'ın asıl hedefi sizleri Milli Görüş'ten kopartıp emperyalist dümenlere bağlamaktı.

Liberaller-islamcılar el birliğiyle düğün dernek güle oynaya ekranlarda meclislerde göbek ata ata milli güvenlik politikalarıyla bu iş olmaz ya da Cumhuriyet Türkiyesi'ni kabuğuna kapanmış psikopat Kuzey Kore gibi bir ülke olmakla suçlayıp dalga geçe geçe, başardılar.

Şimdi?

Elde milli yerli bir düşünce kalmadı, itibar onur hiç kalmadı, güven kalmadı, para kalmadı.

Ne yapsınlar, tekrar eve dönüp anneannenin sütyen içine sakladığı kefenlik ahiretlik paralara göz diker gibi köşede zulada tekrar Milli Görüş'ün bir kırıntısını toz parçasını aramaya başladınız.

Geçti Bor'un pazarı, sizi Milli Görüş'ten kopartıp Orta-Doğu'ya salanlar coğrafyaları kazıyarak sökerek milyonları boşaltarak müslüman ülkelere güveni bitirerek sonunda kazandılar.

Orta-Doğu toprakları ölü ve kayıp ve göç ve yıkım olarak tarihlerin en büyük trajedilerini yaşamakla kalmadı müslümanlar arasında ve müslüman ülkeler arasında binlerce yıl sürecek intikam nefret ihanet tohumları ekildi.

Tabii, 28 Şubat, başarılarının da hakkını vermemiz lazım.

Ve ama aferin, milyonlarca müslüman müslümanı sayenizde öldürürken, başörtü sorununu çözdünüz ve anayasa dinlemeyip tarikatları ve medreseleri açıp milyonları yerleştirdiniz!

Fetö ve CIA işbirliği ve sayenizde ortada Türk Ordusu, Hukuk Kurumları, meclis, hatta Sayıştaş, vs. kalmaması pahasına.

Aferin!

(Ayrıca benden ne istediniz, 28 Şubat'ta Çevik Bir'lere orduya cunta dediğim için iki ayrı davadan dörder yıl ceza aldım. Bir daha aynı suç işlenirse mahkum olacaktık, aynı suçu bir daha işledik ve sonra karşı çıktığımız AB'yi girme tartışmaları-anlaşmaları bizi kurtardı, beraat ettik. Ne oldu, 28 Şubat'ta başını eğip saklanan nice kahraman müslüman sonra bakanlıklara, belediyelere, ödüllere gark edilirken, sayenizde Türk basınından ilk kovulan yazar olduk, neden?)

Hatta Erbakan'ı terk ettiğiniz o uzun yıllar içinde Erbakan'ın yanına gittim, hoca, çok yaşlı ve çok yorgundu, ancak, en çok dikkatimi çeken, takılı plak gibi, sizler için, bunlar İsrail uşağı, siyonizmin uşağı, diyordu. -Aman hocam, bu sert eleştiri kavramlarını yine de siz söylemeyin, çünkü, hepsi burada yetişti, bırakın, İsrail uşağı, Amerikan uşağı gibi lafları bizler edelim, yine kötü olan biz olalım, derken.

Rahmetliye de bir lafım olacak, emperyalizmin-siyonizmin bu kadar kolay evcilleştirdiği (Fetösü Davutoğlusu AKP'si) insanları kim, nerede, malum mahfillerde hala bu kadar  zahmetsiz ve kolay yetiştirebiliyor?