AKP’nin gündemi CHP-İYİ Parti gerilimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Millet İttifakı'ndaki gerilimi fırsat bilerek Meral Akşener'e yaptığı çağrının ardından AKP'den altılı masaya yönelik yeni açıklamalar geldi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasındaki tartışmanın 'kavgada dahi söylenmeyecek ifadelere ulaştığını' savundu.

featured

Son dönemde CHP ve İYİ Parti arasında yükselen gerilim siyasetin yeni odağı. En son İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun bir canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağından korktuklarını söylemesi üzerine CHP kurmaylarından sert tepkiler gelmişti.

Ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı içindeki gerilimi fırsat bilerek Meral Akşener’e açıktan altılı masayı terk etme çağrısı yapmış ve “Temenni ederiz bir dönüşüm yaparak gerek bu masayı terk etmek gerekse milli ve yerli duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” demişti.

Millet İttifakı ve altılı masada yaşanan gerilim üzerine AKP’den bir açıklama daha geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Millet İttifakı ortakları arasındaki cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarını milletin takdirine bıraktıklarını belirterek, “İktidar olma hayalini kuran bir ittifak bunlar. Daha tünelin ucunda ışık bile görünmeden birbirlerine ne şekilde sıfatlar yüklediklerini ve nasıl baktıklarını çok net bir şekilde görüyoruz” dedi.

İzmir’de partisinin düzenlediği etkinlikte açıklamalarda bulunan Dağ, Millet İttifakı ortakları arasında cumhurbaşkanı adayı belirleme konusundaki tartışmalara dikkati çekti. Dağ, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay arasındaki tartışmanın “kavgada dahi söylenmeyecek ifadelere ulaştığını” savundu.

Hamza Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İktidar olma hayalini kuran bir ittifak bunlar. Daha tünelin ucunda ışık bile görünmeden birbirlerine ne şekilde sıfatlar yüklediklerini ve nasıl baktıklarını çok net bir şekilde görüyoruz. Bırakın bir ülke yönetmeyi bir dernek yönetme durumunda olsalar nasıl bir tabloyla karşı karşıya kalacağımızı milletimiz gayet iyi bir şekilde takip ediyor. Bir tarafta 20 yıldır yaptıkları ortada olan bir iktidar ve bir ittifak var. Türkiye Yüzyılı gibi bir vizyonu milletin önüne koymuş bir ittifak. Doğru bir kişi, doğru bir ittifak ve doğru bir siyasi parti var. Diğer tarafta ise Bağımsız Türkiye Partisini ittifaka alıp almayacağını tartışan, bu konuda karar veremeyen ve aynı zamanda adaylık tartışmasında da artık birbirlerine karşı kavgada dahi söylenmeyecek sözleri ifade eden bir ittifak anlayışı var. Milletimiz bunu takip ediyor, milletimizin takdirine bırakıyoruz.”

AKP’nin gündemi CHP-İYİ Parti gerilimi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!