AKP’nin HDP ziyaretini hoş gören Bahçeli’nin 9 ay önceki sözleri gündemde

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin AKPi'nin HDP'ye yaptığı ziyarete ilişkin "Gayet doğal ve doğru bir adımdır." açıklaması sosyal medyada tepki çekti. Birçok kullanıcı, Bahçeli'nin 9 ay önce yaptığı "CHP'nin HDP ile görüşmesi demek, PKK ile teması demektir" ifadeleri üzerinden MHP liderine yüklendi.

featured

Anayasa değişikliği teklifini görüşmek üzere partilerle temasa geçen AKP, bu kapsamda HDP’yi de ziyaret etmişti. Herkes bu adıma Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin nasıl tepki vereceğini merak ederken, Bahçeli bugün grup toplantısında ziyarete ilişkin konuştu.

‘GAYET DOĞAL VE DOĞRU BİR ADIMDIR’

Bahçeli, “AK Parti heyetinin Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaret etmesi gayet doğal ve doğru bir adımdır. HDP’ye nasıl baktığımızı tekrar etmeye lüzum duymuyorum. AK Parti heyetinin CHP ile kurduğu temasa ses çıkarmayanların bizim sırtımızdan HDP’yi dillerine dolamaları müflistir. Bizim gözümüzde HDP neyse, CHP de aynısıdır. Biz çözümün nasıl olacağına bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

9 AY ÖNCE NE DEMİŞTİ?

Ancak Bahçeli’nin bu açıklaması sosyal medyada tepki çekti. Birçok kişi Bahçeli’nin 9 ay önceki açıklamasıyla bugün yaptığı açıklamayı karşılaştırarak, iki farklı söyleme dikkat çekti.

Bahçeli 9 Şubat 2021 tarihinde CHP’nin HDP ile yaptığı görüşmeyi eleştirerek, “CHP’nin HDP ile görüşmesi demek, PKK ile teması demektir” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’nin HDP ziyaretini hoş gören Bahçeli’nin 9 ay önceki sözleri gündemde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!