AKP’nin yeni grup başkanvekili belli oldu

AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cahit Özkan'dan boşalan grup başkanvekilliğine seçildi.

featured

TBMM AKP Grubu, Grup Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı. Kapalı gerçekleştirilen toplantıda, geçen hafta görevden affını isteyen Denizli Milletvekili Cahit Özkan’dan boşalan grup başkan vekilliği için seçim yapıldı. Tek aday olarak gösterilen, Adalet Komisyonu Başkanlığı görevinden istifa eden Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, grup başkan vekili seçildi.

Kapalı grup toplantısının ardından açıklama yapan Tunç, “AK Parti Grup Başkan Vekilliği çok büyük bir sorumluluk, partimizde önemli bir görev. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz, yoğun bir çalışma bizi bekliyor. 2023 seçimlerine bir yıl kaldı. Bu süreç içerisinde yasama çalışmalarımız da yoğun olacak. Milletimizin bizden beklediği yasa teklifleri var. Bunlar tabii Meclis’te yoğun bir çalışmayı gerektiriyor. İnşallah bu sorumluluğumuzun bilinci içerisinde, milletten aldığımız yetkiyle ve Cumhurbaşkanı’mızın, genel merkezimizin, milletvekillerimizin güvenine layık olabilmek için gayret göstereceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, açık cezaevlerindeki Covid-19 izinlerinin 31 Temmuz 2023 tarihine kadar uzatılması kararına ilişkin düzenlemeyle ilgili Tunç, “31 Mayıs’tan önce yasalaşması lazım dolayısıyla Meclis’in şu andaki gündemindeki yasaya eklenmesi lazım ki vakit daraldı” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Youtube’da katıldığı bir programda 2023 seçimlerine yönelik yaptığı açıklamada, “Yüzde 75’in üzerine çıkacağız. Amacınız seçimleri kazanmaksa hedefiniz yıldızlar olmalı.” demişti.

Özkan aynı programda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve ikili ilişkilere yönelik ise “Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu.” ifadelerini kullanmıştı.

‘PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMAMAKTADIR’

Sosyal medyada gündem olan açıklamalar sonrası konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Özkan’ın açıklamalarının parti görüşünü yansıtmadığını belirterek, “Grup Başkanvekilimiz Sn. Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır.” demişti.

AKP’nin yeni grup başkanvekili belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!