AKP’yi karıştıran ‘Ankara Kuşu’ iddiası… ’50 bin euroya tweet attırdılar’

Hak-İş Konfederasyonu'nun genel başkanlığına aday olan Hizmet- İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, Genel Başkan Mahmut Arslan'ın 'Ankara Kuşu' isimli Twitter hesabına 50 bin Euro ödediğini iddia eti. Öte yandan AKP’li Şamil Tayyar da Ankara Kuşu hakkında DP Kadın Kolları Başkanı Fatma Yavuz’la gayrimeşru ilişki yaşadığını iddia etti.

featured

AKP’ye yakın işçi konfederasyonu Hak-İş, “şantaj” iddialarıyla çalkalanıyor. Konfederasyona bağlı Hizmet- İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Öz, sendikanın yapılacak 14’üncü Olağan Genel Kurulu’nda Genel Başkanlığa aday olacağını açıkladı. Dün Ankara’da bir otelde toplantı düzenleyen Hüseyin Öz, Hizmet- İş ve Hak-İş Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan hakkında bir iddiayı gündeme getirdi.

Öz, şunları söyledi:

“Hakkımda yazı yazıyor, kim bu Ankara Kuşu. Twitter mafyası, sosyal medya mafyası. Önüne gelen herkesin üstüne çöken ve ondan para alan ve infaz eden. Nasıl oldu da benim hakkımda yazdı bu Ankara Kuşu? Söylemek istiyorum, bugün artık bunun gizlenecek bir tarafı yok. Bütün itirazlarımıza rağmen Sayın Genel Başkanımızın talebi ile yönetim kurulundan Ankara Kuşu hesabına 50 bin Euro para ödendi. Peki niye ödendi diye sordum o yönetim kurulunda. İtirazlarıma rağmen ödendi. İtiraz eden bir kişi daha oldu o yönetim kurulunda. Niye ödendi bu para. İnsan Twitter infazcısına neden para öder? Eğer bir açığın varsa kendi hesabından vereceksin, eğer bir sorunun varsa kendi imkanlarınla çözeceksin. Ama anladım ki Ankara Kuşu üzerinden bize de operasyon yapılacakmış, biz de terbiye edilecekmişiz.”

Tapu kayıtlarını yayınladığını belirten Öz, “bir kuruş haram yemediğini, aksini düşünenin başsavcılığa başvurmasını” istedi.

YARGIYA TAŞINDI

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar konuyu yargıya taşıdı. Suç duyurusunda bulunduğunu açıklayan Tayyar şu paylaşımları yaptı:

GAYRİMEŞRU İLİŞKİ İDDİASI

Tayyar daha sonra yaptığı paylaşımda Ankara Kuşu olarak bilinen Oktay Yaşar’ın DP Kadın Kolları Başkanı Fatma Yavuz’la gayrimeşru ilişkisi olduğunu, bu ilişkiden bir bebeğin dünyaya geldiğini öne sürdü.

“İstemezdim ama herkese ahlaki duyar kastığı için yazıyorum. Ankara Kuşu Oktay Yaşar’ın DP Kadın Kolları Başkanı Fatma Yavuz’la gayrimeşru ilişkisinden 13.01.2022’de ‘B..’ adında bir bebeği oluyor. Yaşar, 28.01.2022’de ‘tanıma senedi belgesi’ ile babalığı kabul ediyor.”

FETÖ PROPAGANDASINDAN TUTUKLANMIŞTI

Oktay Yaşar, 2 yıl önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedilen Oktay Yaşar savcılık sorgusunun ardından “FETÖ propagandası yapmak” suçlamasıyla tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçundan 1.5 yıldan 7.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen Yaşar, birkaç ay sonra tahliye edilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tutuklamaya sevk yazısında Oktay Yaşar’ın “oktayyasar” kullanıcı adıyla aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabı üzerinden 6 Nisan 2015 tarihinde “Gülen cemaatine yakın 4 isim bağımsız olarak seçime giriyor”, 7 Şubat 2015 tarihinde “Gülen keşke dini cemaat yerine siyasi parti kursaymış”, 3 Şubat 2015 tarihinde “Fetullah Gülen gözyaşlarını tutamadı” şeklinde paylaşımlarda bulunduğunun tespit edildiği belirtilmişti.

KRİPTO PARA REKLAMI YAPMIŞTI

Ankara Kuşu isimli hesap daha önce bazı “muhalif” gazetecilerle birlikte “foytoken” isimli kripto para reklamı yapmış ve çok sayıda takipçisini bu kripto parayı almaya yönlendirmişti. Söz konusu kripto para kısa süre sona sıfırlanmış ve yatırımcılarını büyük zarara uğratmıştı.

 

AKP’yi karıştıran ‘Ankara Kuşu’ iddiası… ’50 bin euroya tweet attırdılar’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!