Akşener Bucak aşiretini ziyaret etti, İyi Parti’den istifa geldi…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Bucak aşireti lideri eski DYP Milletvekili Sedat Edip Bucak’ı ziyaret etti. Sedat Bucak'a yapılan ziyaretin ardından İYİ Parti Genel Merkezinde danışmanlık görevinde bulunan Mahmut Cevheri'nin partisiyle yollarını ayırdığı öğrenildi.

featured

2023 seçimleri için geri sayım başlarken Güneydoğu turlarına ağırlık veren Meral Akşener, sağcı partilerin oy deposu olarak gördükleri Bucak aşiretini ziyaret etti.

Aşiretinin önümüzdeki süreçte İYİ partiye destek verebileceği ileri sürüldü.

Sedat Edip Bucak veya Ahmet Ersin Bucak’ın 2023 Genel Seçimlerinde listede ilk sırada yer alacağı iddia edildi.

Sözcü’de yer alan habere göre; Susurluk skandalının önemli isimlerinden Sedat Bucak’a yapılan ziyaretin ardından İYİ Parti Genel Merkezinden ani bir istifa haberi geldi. Parti Genel Merkezinde danışmanlık görevinde bulunan Mahmut Cevheri’nin partisiyle yollarını ayırdığı öğrenildi.

Koray Aydın’ın siyasi danışmanı olan Cevheri, “8 ay önce görev aldığım İYİ Partiden bugün itibariyle fikir ayrılığı nedeniyle istifa etmiş bulunmaktayım” dedi.

Daha önce de İYİ parti kurucuları arasında yer alan eski Devlet Bakanı Necmettin Cevheri’nin oğlu eski Adana Milletvekili Cevher Cevheri de İYİ Partiden istifa etmişti.

SUSURLUK KAZASI NEDİR?

Bundan yaklaşık 26 yıl önce meydana gelen ve bugün de halen tartışılmaya devam eden bir trafik kazası, Türkiye’nin yakın tarihi açısından dönüm noktası olarak kabul ediliyor.


Susurluk’ta seyir halindeki bir otomobil, 3 Kasım 1996’da benzin istasyonundan çıkmakta olan bir kamyonun altında kaldı.
Aracın içinde bulunan eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Kocadağ, Gonca Us ve Mehmet Özbay olay yerinde hayatını kaybetti. Dönemin Doğru Yol Partisi Şanlıurfa Milletvekili Sedat Bucak ise yaralı kurtuldu.
Olayın hemen ardından Mehmet Özbay kimliğini taşıyan kişinin birçok suçtan kaydı olan ve aranan Abdullah Çatlı olduğu anlaşıldı. Böylece bu olayı, basit bir trafik kazası olmaktan çıkaran bir süreç başladı.

Otomobilin içindeki kişilerin kimliği, kazayla birlikte “mafya-siyaset-devlet” üçgeninde bir dizi karanlık ilişkinin su yüzüne çıkmasına yol açtı.

Akşener Bucak aşiretini ziyaret etti, İyi Parti’den istifa geldi…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 7 ay önce

    Bu ülkeyi çiftliğiniz gibi kullanıyorsunuz. Tarikatlar, aşiretler, ocaklar, bucaklar bilmem neler. Topunuzun canı cehenneme uygar görünümlü ortaçağ kafalılar!

  2. 7 ay önce

    Demek ki, bir arpa boyu yol almamışız!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!