Akşener kimle görüştü? Buğra Kavuncu'yu kim akladı?

İyi Parti milletvekili Ümit Özdağ'ın açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla itham ederken bu konuyu Meral Akşener'e aktardığını söyledi. Hakan Bayrakçı ise kendisine gelen bir mesajı okuyarak Akşener'in konuyla ilgili Hakan Fidan ve Hulusi Akar ile görüştüğünü söyledi.

Akşener kimle görüştü? Buğra Kavuncu'yu kim akladı?
Akşener kimle görüştü? Buğra Kavuncu'yu kim akladı?

İyi Parti milletvekili Ümit Özdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cü olmakla suçladı. Özdağ, Buğra Kavuncu İyi Parti'ye gelmeden önce Akşener'i Kavuncu'nun FETÖ'cü olabileceği konusunda uyardığını belirterek, ''Meral Hanım, güvenlik konusunda devletin en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Buğra Kavuncu hakkında bir olumsuz bilgi yok dediklerini bana söyledi. Ben de kendisine 'Devlet elindeki her bilgiyi vermez'' dedim." dedi.

Meral Akşener'in "devletin en önemli kişisiyle görüştüm" diyerek kimi kastettiği merak konusu oldu.

Ahmet Hakan'ın program konuklarından olan Sonar Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı, canlı yayında kendisine gelen mesajı okudu. Bayrakçı, İyi Partisi'nin önemli bir isminden geldiğini söylediği mesajda Akşener'in Kavuncu hakkında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı aradığını iddia etti.

Hakan Bayrakçı, "Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı sayın Buğra Kavuncu hakkında bu iddialarda bulunduğu zaman sayın genel başkanımız Meral Akşener, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı devletin resmi hatlarından aramış" dedi. Ancak program sunucusu Ahmet Hakan sözünün tamamlanmasına izin vermedi.

Hakan, Ümit Özdağ'ın program esnasında söylediği sözleri hatırlattı ve şunları söyledi:

"Ümit Özdağ, Meral Akşener'e gitmiş bu konuyla ilgili tereddütlerini iletmiş. Akşener de demişki 'ben devletin ilgili makamlarıyla görüştüm. Buğra Kavuncu ile ilgili böyle bir durumun olmadığını FETÖ'cülükle ilgili bir durumun olmadığını öğrendim' demiş."