Akşener: Siyasetin s’siyle meşgul olmayacağım…

İYİ Parti lideri Meral Akşener seçimde istenilen sonucu alamadıkları takdirde "evine döneceğini, siyasetin s'siyle meşgul olmayacağını" iddia etti.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dün İstanbul adayı Buğra Kavuncu ve ilçe adaylarıyla birlikte Maltepe, Kartal ve Pendik’te esnafı ziyaret etti.

Esnaf ziyareti sırasında bir gazetecinin, Mansur Yavaş’ın, cumhurbaşkanı seçiminde kendisine ve Ekrem İmamoğlu’na adaylık için yaptığı çağrıda samimi olmadığı yönündeki açıklamalarını hatırlatması üzerine Akşener, şunları söyledi:

“Biz büyük bir risk aldık. Tek başımıza sizin karşınıza çıkıyoruz, beyefendilerin karşısına çıkıyoruz. İkna edebilirsek oy alacağız, ikna edemezsek oylarını alamayacağız. Ben bir de üstüne üstlük bugüne kadar hiçbir liderin yapmadığı bir şey yaptım. Var saydık, oy vermediniz. Ben evime döneceğim. Siyasetin s’siyle meşgul olmayacağım. Daha bunun ötesi var mı? Kendimi koymuş durumdayım.”

‘ADAY OLSAYDI KAZANACAKTI’

Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mansur Yavaş’ı vatandaş istedi, sevdi, her ikisini de aynı. Dolayısıyla bütün anketlerde herkesten üste çıktılar. Adaylığını önerdik. Etik, ahlak vesaire konuşarak korkaklık bastırılamaz. Hadi Sayın İmamoğlu partiliydi, öz partiliydi, diyecek bir şeyim yok. Yani partisinin içinde bir yol yürüme imkanı vardı. Hayır diyebilir, onu anlıyorum. Ama Sayın Mansur Yavaş, Cumhuriyet Halk Partili değil.

Nitekim belediyeyi yönetirken de Cumhuriyet Halk Partililerle yönetmedi. Şimdi bu çerçeve içinde bakıldığında bir risk almalıydı. Ben olsam alırdım. Bakın ben bugün partim için siyasi hayatımı koydum. Şimdi böyle bir çerçeve içerisinde ne olacak ben adayım demiş olsaydı. Diyor ki ‘Ben aday olsaydım kazanırdım.’ Evet kazanacaktı. Şimdi döndürüp bütün suçu Meral Akşener’in üstüne atmak korkaklığı gizlemektir.”

 

Akşener: Siyasetin s’siyle meşgul olmayacağım…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. He valla!Ben de sabah kapıdan çıkarken diyom ki bugün altı milyar dolar kazanmazsam bi daha evden çıkmam.Akşam dönüyom üç.Lira.Olsun diyom ertesi sabah bi daha.Gerçi 60 yıl geldi geçti ama yarın akşam kesin altı milyar dolar.Ne yesek ki?

  2. yigacigini yigdin, ogluna da yaptin kendine de. Kucuk tansu.

  3. Hadi, insallah.
    Yemin ediyorum, aclari doyurup, ciplaklari giydirecegim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!