Akşener ve İnce’nin ‘yabancılara mülk satışı yasaklanmalı’ çağrısına Soylu’dan yanıt

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin "Yabancılara mülk satışı yasaklanmalı" çağrısına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan yanıt geldi.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, depremin en çok vurduğu illerden Hatay’da, “Mutlaka ve mutlaka, özellikle Hatay’dan başlayarak tüm Türkiye’de şu an itibariyle toprak ve mülk satışının yabancıya yasaklanması lazım.” açıklaması yaptı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce de sosyal medya hesabından “Deprem nedeniyle zaten var olan konut ihtiyacı daha da artmıştır. Yabancıya konut satışı derhal durdurulmalıdır.” paylaşımı yaptı.

thumbnail
İlişkili Haber

Akşener ve İnce: Yabancılara mülk satışı yasaklanmalı

Akşener ve İnce’den gelen çağrıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yanıt verdi.

‘1980’DE YABANCILARA YASAKLANMIŞTIR’

Soylu şunları söyledi:

“Bir siyasi genel başkan Hataylılara mesaj veriyor, Hataylılar beni anlar diyor. Neymiş Hatay’da yabancılara konut ve mülk satışına dikkat edilsin. 1980’de Hatay’da mülk satışı yasaklanmıştır yabancılara. Bu tip mülk satışları tamamen yasaklanmıştır. Türkiye’nin kendine ait politikaları söz konusudur. Acaba buradan bir istismar yaratabilir miyim endişesinde olan ucuz insanlar var. Bunlar maalesef siyasetçi olmuşlar, bir dönem biz de bunlarla siyaset yaptık. Yüreği kara, zihni kara insanlar var.

Hatay’daki mülk satışıyla depremin şu andaki alakası nedir? Hatay’ın bir bölümü yıkıldı. Ama dert tek. Maalesef bizim coğrafyamızın böyle bir kaderi var. Maalesef en zor zamanımızda da bu iftiralara uğruyoruz.”

Başka bir değerlendirme, yine milletim beni bağışlasın. Neymiş ölü sayıları daha fazlaymış, biz saklıyormuşuz! Ayıptır, yazıktır, günahtır ya! Neyi saklayacağız, insanların hangi gün öldüğü belli değil mi? Tek tek takip ediyoruz. Ha arada belki köyünde kendisi almış gömmüş, o da muhtarın tutanağıyla şu anda elimizde. Neyi saklayacağız?

Bir diğeri devletinize karşı isyan edin diye sözler ortaya koyuyor. Bırakın bizi işimize bakalım. Biz de OHAL’in tüm kurallarını yerine getiririz. Bu yalancılara karşı… Bunu çok net söylemek istiyoruz.

 

Akşener ve İnce’nin ‘yabancılara mülk satışı yasaklanmalı’ çağrısına Soylu’dan yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

  1. Yine ciddi bir konuda yonlendirilen endişeye cevap vermeyerek birsuru manipülasyon yapmis sasirmadik

  2. başka birşey dese şaşrdım zaten.o zihniyette olduğu için oturuyor o koltukta.

  3. 11 Şubat 2023, 21:53

    Ulan bir kerede “doğru söylüyorlar buna da dikkat etmek lazım” gibi bir laf edin! hep savunma 2-3 çapulcunun lafları ile genelleme yaparak asıl enkaz altında kalanların kendileri olduğunu gizlemeye çalışıyorlar, RTE’nin dili hepsine sirayet etmiş.

  4. 11 Şubat 2023, 21:44

    Türkiye de ev karşılığı vatandaşlık satan kim

  5. Polemiği güzel yapmışsın da esas söylenen tüm tapu işlemlerinin durdurulması.Biz biliyoruz dimi yabancı tehlikeli paraya yardım yataklık edip şirket kuran ve Türk şirketi olarak alım satım gerçekleştiren ve mülke sahip olan.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!