Akşener’den ‘istifalar’ yorumu: İYİ Parti zor durumdaymış…

İYİ Parti'deki istifa krizi sürerken partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Meral Akşener, 'İYİ Parti zor durumda' şeklinde haberler çıktığını belirtip "İYİ Parti’de güneş yerinde, her şey yolunda" dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki 'kazanacak aday' çıkışını da hatırlatan Akşener, "Dün 'Yüzde 60 ile kazanırız' yalanını üretenler bugün çıkıp İYİ Parti üzerinden yeni yalanlar türetiyorlar" diye konuştu. Erdoğan’ın 'yüzde 50+1' çıkışına da yanıt veren Akşener, "İttifaksız seçim" çağrısı yaptı.

featured

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 50+1 şartının değişmesinin “isabetli olacağını” söylemesiyle ilgili konuşan Akşener, “Madem ki 50+1 şartının dayattığı, ittifak sisteminden bu kadar rahatsız o zaman gelin önümüzdeki seçimlere siz de İyi Parti gibi, tek başınıza girme cesaretini gösterin!” diye seslendi.

İYİ Parti’deki istifa krizine ilişkin de mesajlar veren Akşener, cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ‘kazanacak aday’ çıkışını hatırlatıp, “Dün ‘Yüzde 60 ile kazanırız’ yalanını üretenler bugün çıkıp İYİ Parti üzerinden yeni yalanlar türetiyorlar. Varsın olsun. Biz artık alıştık çünkü bunların tıyneti böyle. Hiç kusura bakmasınlar, İYİ Parti’de güneş yerinde, her şey yolunda” dedi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Seçimlere 81 ilde tek başımıza gireceğiz” açıklamasından sonra parti içinde başlayan ayrışmalar beraberinde istifaları getirmişti.

‘ÖNERGELER VERDİK, AKP VE MHP OYLARIYLA REDDEDİLDİ’

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bir öğretmen olarak memleketimizin dört bir yanında atanan, atanamayan, öğrencilerine kavuşan kavuşamayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum. Tüm şehit öğretmenlerimizi saygı, sevgiyle anıyorum. Bir yanım gururla bir yanım öğretmenlerimize yaşatılan çilenin yanında hüzünle doluyor. 24 Kasımda öğretmenlerimizin yüzünün bir nebze de olsa gülebilmesi için tüm öğretmenlerimize bir maaş ikramiye verilmesi, ek ders ücretlerinin artırılması, 100 bin atamanın gerçekleşmesi için önergeler verdik. Maalesef AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

1 milyon atama bekleyen öğretmenlerimiz var. 2024 yılı öğretmen atama takvimi hala açıklanmadı. Öğretmen var öğretmensiz öğrenciler var ve gereğini yapan iktidar yok. AKP seçimlerden sonra sessizliğe bürünmüş durumda. Utanmadan sıkılmadan yüzleri kısılmadan sözlerinden döndüler. Öğretmenlerimiz atanamadıkları için başka işlerde çalışmaya devam ediyor. Yaşadıkları çaresizlik karşısında hayatlarına son vermeye devam ediyor. Ülkemizde atanamayan öğretmen diye bir sorun üreten bu duyarsız iktidara yazıklar olsun.

Öğretmenlerimizi içinde düşürdüğünüz bu tabloya daha fazla sessiz kalamazsınız. Söz namustur sözünüzü tutmak zorundasınız. Önümüzde öğretmenler günü var. Gelin eli vicdanınıza koyun onlara nefes aldıracak bir adım atın.

‘DÜNYANIN GÖZLERİ ÖNÜNDE SOYKIRIM GERÇEKLEŞİYOR’

Tüm dünyanın gözleri önünde bir soykırım gerçekleşiyor. BM neden kurulmuştur biliyor musunuz; 20. yüzyılın ilk yarısında yaşanan savaşların bir daha yaşanmaması, uluslararası barışı korumak kollamak için. BM’nin varlık amacı resmen ortadan kalkmıştır, buyurun cenaze namazına. Tüm dünyaya çağrıda bulunuyorum. Netanyahu hukuktan muaf değildir. Tüm uluslararası sözleşmelere aykırı davranan bu cani daha fazla cezasız kalamaz.

‘ASGARİ ÜCRET’ AÇIKLAMASI

Yanıma gelen emekli kardeşimiz ‘aldığımız maaş 7500 lira, geçim ölü’ diyor. İnsanlar artık ‘ölü’ diye tabir ediyor. Yeni bir yola girdiklerini görüyoruz. İTO Başkanı ‘asgari ücret enflasyon oranında artırılmalı’ dedi. Bunu daha önce Şimşek de söyledi. Niyet belli, ücret zamlarını enflasyondan düşük yapmak. Millet fakirleşmiş mi umurlarında değil. Ekonomiyi yönetenlere sesleniyorum sakın ola bu yola girmeyin. Kendi hatanızın bedelini bu millete daha fazla ödetmeyin! Milletimize daha fazla çile çektirmeyin, ayıptır günahtır.

ERDOĞAN’IN ’50+1′ ÇIKIŞINA YANIT

Bu günlerde yeni krizimiz hakikat krizi. Allahım sen ne büyüksün. Sabah şeriflerin hayrolsun Sayın Erdoğan. Hesapsız kitapsız getirdiğiniz partili cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin bela olacağını 2017’de söylemiştik. Zaten var olan kutuplaşma ortamının daha da derinleşeceğini söylemiştik ve hayır demiştik. Bizi dinlemediniz, hatalarınızda ısrar ettiniz. Günaydın Sayın Erdoğan. Sonunda bizim dediğimize geldiniz. Kaybeden yine aziz milletimiz oldu. AK Parti’nin bu ülke koalisyonlarından çok çekti dediği için bu ülke ittifaklara mecbur kaldı. Gerçekten ibretlik bir durum. Cumhur İttifakı’ndaki çekişmeler, sorunlar, sevgiler elbette bizi de ilgilendirmez. Bu şekilde yapılan siyaset milletimizin siyaset kurumuna duyduğu güveni sarsıyor. Madem ki 50+1 şartının dayattığı, ittifak sisteminden bu kadar rahatsız o zaman gelin önümüzdeki seçimlere siz de İyi Parti gibi, tek başınıza girme cesaretini gösterin!

‘İYİ PARTİ’DE GÜNEŞ YERİNDE’

El birliğiyle herkes İYİ Parti’yi konuşuyor. Ne mutlu bize. Neymiş İYİ Parti zor durumdaymış. Seçimleri elbirliğiyle Sayın Erdoğan’a hediye edenlerin keyfi yerinde. Parti içi hesaplarını görmek için Türkiye’yi feda edenlerin keyfi yerinde. Yüzde 60 şakşakçılarının, kola kutusu meraklılarının keyfi yerinde. Ama tüm itirazlarında haklı çıkan, sözünün değeri daha yeni anlaşılan İYİ Parti, zor durumdaymış. Dün ‘Yüzde 60 ile kazanırız’ yalanını üretenler bugün çıkıp İYİ Parti üzerinden yeni yalanlar türetiyorlar. Varsın olsun. Biz artık alıştık çünkü bunların tıyneti böyle. Hiç kusura bakmasınlar, İYİ Parti’de güneş yerinde, her şey yolunda. Ama bu yaşadıklarımız kesinlikle tesadüf değil.

‘KORKUYORLAR’

Milletimizin belirlediği adayla çıksaydık bu en çok sarayı üzerdi. Yüzde 60la alırız diyen akılsızlara dokunmadılar. İyi Parti hür siyasetinden en çok saray ve eşrafı çekiniyor. İttifak içinde flulaşan kimliğimizin artık berrak şekilde görünmesinden korkuyorlar. Müstakil kimliğimizle istismar edecekleri bir açığımız olmadığı için korkuyorlar. Milletimizi İYİ Parti’den uzaklaştıracak yeni bir bahane bulamadıkları için korkuyorlar. Ve de en önemlisi siyaset ve ticaret için inanç hortumculuğunun uydurdukları sahte milliyetçiliğin sefasını, artık süremeyecekleri için korkuyorlar. Çünkü dejenere olmamış, Türk milliyetçilerinden korkuyorlar. Geleneklerine, değerlerine ve Cumhuriyetine, sıkı sıkıya bağlı, Atatürkçülerden korkuyorlar. Vatanına, milletine, bayrağına sadık, Türkiye sevdalılarından korkuyorlar. Yani Türkiye’nin, İyi ve cesur evlatlarından korkuyorlar.”

ERDOĞAN’IN ’50+1′ ÇIKIŞI NEYDİ?

Erdoğan, Almanya’daki zirvelerinin ardından Türkiye’ye dönüş yolunda gazetecilerle yaptığı görüşmede, cumhurbaşkanlığı seçimi için yüzde 50+1 şartının değişmesinin “isabetli olacağını” söylemişti. Erdoğan, “Çoğunluğu alanın seçilmesi halinde Cumhurbaşkanlığı seçimi de seri olur, uğraştırmaz, yanlış yollara sevk etmez” demişti.

Akşener’den ‘istifalar’ yorumu: İYİ Parti zor durumdaymış…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!