Akşener’den Gürsel Tekin açıklaması: Partisinin görüşünü yansıtıyor demektir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı için, "6'lı masa uzlaşırsa ben hazırım" çıkışı hakkında yorumlarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu noktada hiçbir şey konuşulmadı" ifadelerini kullandı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" açıklamasına ilişkin konuşan Akşener, "Böyle bir cümle kurduğuna göre partisinin görüşünü yansıtıyor demektir" dedi.

featured

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programda “Cumhurbaşkanlığı’na aday olur musunuz?” sorusuna “6’lı masa uzlaşırsa ben hazırım” şeklinde yanıt vermişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yeniçağ TV’de Selcan Taşçı’nın sunduğu programa konuk olarak Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışına ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘BU NOKTADA BİR ŞEY KONUŞULMADI’

Açıklamalarında Akşener, “Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu masadan çıkan adayın vasıflarına dair ilan ettiği vasıflar var sıfatlar var; ben onların her fırsatta doğru olduğunu söyledim. Ve kazanacak bir adayla benim eklediğim şey o çok başından beri; Kazanacak bir adayla yola çıkmamız gerekliliği. Hâlâ burada duruyoruz. Onun için Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında söylediği ‘Bu masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım onur duyarım’ demesi çok saygı değer. Ama bu noktada hiçbir şey konuşulmadı” dedi.

‘MASADA ‘HAYIR BEN DEĞİLİM’ DİYEN TEK KİŞİ BENİM’

6’lı masada aday olmadığını açıklayan tek lider olduğunu ifade eden Akşener, “Cumhurbaşkanı adayı değilim başbakanlığa talibim dedikten sonra şimdi o masada Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda ‘Hayır ben değilim’ diyen tek kişi benim. Şimdi dolayısıyla diğer 5 arkadaşın yani liderler arasında talip olması söz konusu olursa – bunu hiç konuşmadık – dolayısıyla hepsinin aday olma hakkı var. Çok saygı değer bir davranış biçimi. Ama diğer taraftan tek aday üzerinden yürümeyi doğru bulduğumuzu deklare ettik” dedi.

GÜRSEL TEKİN’İN HDP’YE BAKANLIK VERİLEBİLİR SÖZLERİNE YANIT

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” açıklamasına ilişkin konuşan Akşener, “Böyle bir cümle kurduğuna göre partisinin görüşünü yansıtıyor demektir” dedi.
Akşener’in sözleri şu şekilde:

“Sayın Gürsel Tekin çok tecrübeli kilit taşlarından birisidir. Böyle bir cümle kurduğuna göre, kanaat belirttiğine göre partisinin görüşlerini iletiyor demektir. Şimdi biz o masada İYİ Parti olarak hiçbir partinin başka siyasi partilerle nasıl ilişkiler kuracağına dair nasıl ilişkiler kuracağına dair dayatmaya girmedik. İlişki de demeyelim iletişim diyelim, her hangi bir dayatmada bulunmadık. Bu ilişkilere saygı duyduk. Bizim de diğer siyasi partilerle olan iletişimize herkes saygı duymak zorunda.”

‘BİZİ HDP İLE TERBİYE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’

“Bakın Türkiye’de uzunca bir zamandır bizi Cumhur İttifakı bileşenleri ve o onların taraftarı HDP ile terbiye etmeye çalışıyor. Bu kelimeyi özel olarak seçtim. Bu arada da kendini HDP’nin de üzerinde patron gibi gören, muhalif takımın içinde onlar da bizi HDP ile terbiye etmeye çalışıyor. Onlar HDP’nin üstünde etkileyici tavır gibi. Bütün bunların içinde çok üzüldüğümüz bir şey oluyor; sonuçta bu terbiye etme metodunun Kürtlere dair bir sövgüye döndüğünü gördük. Ben gittiğim her yerde birey olarak terbiye edilmeye, ona yönelik organize edilmiş insanlarla karşılaştığımda söylediğim bir şey var. Ne yaparsanız yapın ben Kürtlere sövmeyeceğim, onları incitmeyeceğim.”

Akşener’den Gürsel Tekin açıklaması: Partisinin görüşünü yansıtıyor demektir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 4 hafta önce

  Onlarin gorusu oyle seninki ne cevap muglak

 2. 4 hafta önce

  Yahu geçin bu milliyetçilerin gazını almak için itiraz edermiş gibi zevzeklikleri. Sanki Hdp oylarına itirazları varmış gibi..Sırrı Sakık ve Yarkadaş kadar olamadınız.

 3. 4 hafta önce

  Girdiğiniz bataklıktan hiç birinizi çıkamayacaksınız.

  Üzgünüm, hanımefendi. Sizin için de sonuç değişmeyecek.

 4. Kürt kökenli vatandaşlarımız ! Akşenerde haZırlanmış belliki!

  Cevapla
  • Kürt kökenli vatandaş kelimesinde bir yanlış görmedim ama asıl sorun HDP’nin kürt kökenli vatandaşlarımızın temsilcisi gibi gösterilmesi ve öyle bir algı yaratılması. İşte bu tam bölücülüktür!

   Cevapla
 5. 4 hafta önce

  Ülkeyi yönetme kaygısı yok.basbakan olacakmış.ben cumhurbaşkanı adayıyım,şöyle böyle yöneteceğim diye iddia eden tek adam var o da Erdoğan.simdi gidip aday bile olamayan partilerin havaya ufurdukleri vaatleri mi dinleyeceğiz? Çıkıp da ben ülkeyi yönetmeye talibim demekten acizler,ekip kurmaktan acizler.6 değil 66 parti birleşse bir cacık olmaz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!