Akşener’den ‘İstanbul ve Ankara’yı bize borçlusunuz’ mesajı

Meral Akşener, “Bayram Sofrası” etkinliğinde “Bütün engelleri aşa aşa bugünlere gelmeseydiniz, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerimiz bugün kimler tarafından, nasıl yönetiliyor olacaktı?” diye konuştu.

featured
service

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin bayram sofrası etkinliğinde, “Şuna inanın, çok az kaldı. Bu sofrayı İYİ Parti olarak biz Türkiye’de kuracağız inşallah.” dedi.

Akşener, Altınpark Fuar Alanı’nda düzenlenen “Bayram Sofrası” programına, eşi, oğlu, gelini ve torunlarıyla katıldı.

Açık alanda düzenlenen etkinliğe katılan partililerle tek tek bayramlaşan Akşener, çocuklarla ayrıca bir araya geldi.

Bu bayram sofrasında her bir kişinin temsil edildiğini kaydeden Akşener, şöyle devam etti:

“Yani klasik, bizim çocukluğumuzdaki, gençliğimizdeki anneanne, babaanne evlerinde kurulan ve genellikle kadınların hazırladığı, hep örnek verdiğim, Edirneli gelinin, Karslı damat, Diyarbakırlı, Batmanlı, Siirtli gelin ya da damat, kulağı küpeli kuzen, başı kapalı yeğen, saçı maviye boyanmış yeğenlerin bulunduğu, kızların, delikanlıların bulunduğu o sofrada herkesin elinin eşit derecede o yiyeceklere ulaştığı bir sofra… Bu hayalim benim, Türkiye’ye dair bir hayal. Türkiye’yi bir sofra düşünün, bir bütün ev düşünün, milletimizin her bir ferdinin, ne düşünürse düşünsün, hangi siyasi görüş ve inanca, etnik aidiyete ait olursa olsun o sofrada güler yüzle, neşeyle var olan yiyecekleri eşit biçimde paylaştığı bir Türkiye hayalini bugün o ilk adımla bu sofrada buluşturan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şuna inanın, çok az kaldı, bu sofrayı İYİ Parti olarak biz Türkiye’de kuracağız inşallah.”

İyi ki partiyi kurduklarını ifade eden Akşener, “Partimizi kurmasaydık, kurdurmasaydınız, bu yolculuğu yapmasaydık, cesaretinizle dimdik durmasaydınız, bütün engelleri aşa aşa bugünlere gelmeseydiniz, İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerimiz bugün kimler tarafından, nasıl yönetiliyor olacaktı? Dolayısıyla İYİ Parti ve mensupları cesaretin adı. Sizlerle olmaktan, genel başkanınız olmaktan, birlikte yürümekten, cesaretinize şahit olmaktan, Allah’a teslim olduğunuza şahit olmaktan duyduğum onuru ve gururu herkesle paylaşmak isterim.” şeklinde konuştu.

Akşener’den ‘İstanbul ve Ankara’yı bize borçlusunuz’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 hafta önce

    baslik atarken dogru atmali, “borclusunuz” diye bir ifadesi yok ama su var, iyi parti kuruldugu zamanki parti degil. akp neyse iyi parti o oldu. Su anda istanbulda akp zihniyeti var zaten. ankara da guvendeyiz diyorduk, orada da rahatsiz bir belediye baskanimiz var, umarim akp modeline gecmez.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!