Akşener’den ‘Mansur Yavaş için imza toplayacak’ iddiasına yanıt

featured

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı’na aday göstermek için imza topladığı iddiaları hakkında konuştu.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtlayan Akşener, “Mansur Yavaş’ı aday yapmak için imza toplama kampanyası mı başlatıyorsunuz?” sorusuna “Yalan haber. Bakın yanlış bile demiyorum, yalan diyorum.” yanıtını verdi.

‘EYLÜL LİNCİ BAŞLADI’

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve  İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun “En çok Mansur Yavaş ismini duyuyoruz” çıkışları sonrası yaşanan tartışmalarla ilgili “Eylül linci başladı” yorumunu yapan Akşener, “Daha önce de benzer şeyler olmuştu. Eylül ayı geldiğinde birileri İYİ Parti’yi linç etmek için harekete geçiyor. Kim yapıyor, nasıl yapıyor, neyi amaçlıyor anlamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un AKP’nin kalesi gibi görünen muhafazakâr semtlerine yaptığı ziyarette gördüğü ilgiye dikkati çeken Akşener, partisinin sahada yükselişe geçtiği zamanlarda böyle bir linç ortamı yaratılmaya çalışıldığını savundu.

Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yaptığı ziyaretlerle ilgili olarak da şunları kaydetti:

“İBB’ye Ekrem Bey seçildikten sonra hiç gitmemiştim. Bu hafta bir açılışlarına katılacağım. Öncesinde makamda ziyaret etmek istedim. Aynı şekilde Ankara’da da açılışlar var ve öncesinde Mansur Bey’i ziyaret edeceğim.”

KILIÇDAROĞLU SORUSUNA SESSİZ KALDI

Akşener’e CHP Yozgat İl Başkanı Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık” çıkışıyla oluşan sıkıntılı ortamı da sorduğunu belirten Zeyrek, “Kendisine bu tür sorunlu dönemlerde Kılıçdaroğlu’yla sık sık ve doğrudan görüştüğünü ve birlikte ortamı yumuşattıklarını anımsattım ve bu kez bunun olup olmadığını sordum. Sessiz kalmayı tercih etti” diye aktardı.

Zeyrek, “Meral Hanım’ın sessizliğinden anladım ki bu kez ciddi bir iletişimsizlik olmuş” dedi.

Akşener’den ‘Mansur Yavaş için imza toplayacak’ iddiasına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!