Akşener’in bilgisiyle mi konuştu? Buğra Kavuncu’dan ‘Mansur Yavaş’ açıklaması

Buğra Kavuncu'nun “Sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş” sözleri sonrası, adaylık tartışmaları yeniden gündeme geldi. Kavuncu, “sahadaki tespitini” söylediğini belirtti. Kavuncu, “6’lı masa toplantısı öncesinde genel başkan Akşener’in bilgisiyle yayına çıktı” eleştirilerine de yanıt verdi.

featured

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin “Sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Yavaş” ve “Meral Akşener’in en doğru kişi olduğuna inanıyoruz” çıkışıyla dikkat çekti. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi de dünkü yazısında, Buğra Kavuncu’nun sözleri için “CHP’yi şaşırttı ve rahatsız etti” demiş, CHP’nin ‘Buğra Kavuncu kendi değerlendirmelerini mi yansıtıyor yoksa Meral Akşener’in mesajlarını mı paylaşıyor’ sorusunun peşine düştüğünü belirtmişti.

Selvi bugünkü köşe yazısında da, şu ifadeleri kullandı:

“İYİ Partili Buğra Kavuncu’nun, Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığıyla ilgili soruya, “Sahada en çok duyduğumuz isim Mansur Başkan. Mansur Yavaş’la ilgili bir ağırlık var” cevabını vermesi kulisleri hareketlendirdi. Oysa bir süredir Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığının kabul edildiği gibi bir hava var. Buğra Kavuncu’nun çıkışı, CHP Genel Merkezi’nde kaşların çatılmasına yol açtı. Ama bir yandan da kulislerde yukarıdaki soruların yanıtı arandı.

Buğra Kavuncu sahada Mansur Yavaş’ın isminin olduğu sonucuna nasıl varmış? Kamuoyu araştırmalarında muhalefetin adayı olarak ilk sırada Mansur Yavaş çıkıyor. O ayrı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı 12 Şubat’ta, “Anlat İstanbul” diye bir program başlatmıştı. Şimdiye kadar 84 bin 500 İstanbullu ile temas kurulmuş. Mansur Yavaş verisi oradan çıkıyor.”

“Buğra Kavuncu’nun Akşener’e olan yakınlığına dikkat çekmeme ise itiraz eden olmadı.” diyen Selvi,
“Belli ki Buğra Kavuncu aynı zamanda Buğra Kavuncu Akşener olarak konuştu.” diye yazdı.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu’dan kulisleri hareketlendiren ‘Mansur Yavaş’ çıkışıyla ilgili yeni açıklama geldi.

‘ONUN LEHİNE BİR AĞIRLIK GÖRÜYORUZ’

Cumhuriyet gazetesinden Gamze Kolcu’ya konuşan Kavuncu, “sahadaki tespitini” söylediğini belirterek “Sahada Mansur Yavaş’ta bir ağırlık var. Özellikle Cumhur İttifakı’ndan kopmuş, vazgeçmiş seçmenin tercihleri noktasında onun lehine bir ağırlık görüyoruz” dedi.

31 MART ANIMSATMASI

Adayın kim olacağına 6’lı masanın karar vereceğini, söz konusu duruşun Saadet Partisi’ndeki son toplantıdan çıkan protokolde yer verilen “ortak aday” vurgusuyla da pekiştirildiğini kaydeden Kavuncu, “Aday kim olursa olsun; 31 Mart İstanbul seçimlerinde nasıl çalıştıysak, adı geçen bütün adaylarla ilgili de canla başla çalışacağız” diye konuştu. Kavuncu, “6’lı masa toplantısı öncesinde genel başkan Akşener’in bilgisiyle yayına çıktı” eleştirilerine de yanıt vererek “Aynı programa bir hafta önce AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı ve partisinin ‘Yüz yüze 100 gün programını’ anlattı. Kanal da tarafsız yayıncılık ilkeleri ışığında bizim de geçen hafta lansmanını yaptığımız ve ikinci bölümüne başlayacağımız ‘Anlat İstanbul’ programımıza yer verdi, ben de onu anlattım. Esas konu Anlat İstanbul’du” ifadelerini kullandı.

‘ADAY İÇİN ÇALIŞIRIZ’

Kavuncu, sözlerinin “İYİ Parti Kılıçdaroğlu’nun adaylığını istemiyor” şeklinde yorumlanmasına da tepki göstererek “Hiç alakası yok. Asıl o siyasi nezaketsizliktir. Biz kimin aday olacağı noktasında bir fikir beyan etmeyiz, etmemeliyiz, etmeyeceğiz de. Sahada gördüğümüzü genel merkezlerimizle paylaşmaya devam edeceğiz. Kararı verecek olan 6’lı masadır, oradan çıkacak aday için de biz daha önce nasıl yaptıysak canla başla çalışacağız” diye konuştu.

thumbnail
İlişkili Haber

Buğra Kavuncu’yu Akşener mi konuşturdu?

thumbnail
İlişkili Haber

İYİ Parti’nin Mansur Yavaş çıkışı hangi mesajı verdi?

Akşener’in bilgisiyle mi konuştu? Buğra Kavuncu’dan ‘Mansur Yavaş’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!