Akşener’in o ziyaret Nagehan Alçı’yı üzdü: Normal mi bu gidişat?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in göçmenler konusundaki çıkışlarıyla tanınan Tanju Özcan'a övgü dolu sözleri Nagehan Alçı'yı rahatsız etti. Alçı, “İyi Parti’yi Zafer Partisi’nin yanına taşımış olmuyor musunuz Sayın Akşener?” diye seslendi. Öte yandan Alçı, Tanju Özcan'ın “Zafer Partisi'ne asla girmeyeceğini” söylediğini de öne sürdü.

featured

Meral Akşener dün CHP’den ihracı istenen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın davetiyle Bolu’ya geldi ve yeni itfaiye binasının açılışını yaptı.

Akşener burada yaptığı konuşmada Tanju Özcan’dan övgüyle bahsetti ve Meclis Başkanvekili olduğu dönemde, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın katip üye olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:

“Birlikte çalıştık uzunca bir zaman. Dolayısıyla Bolu için çarpan kalbini bilirim, Bolulular için hayallerini bilirim ama vitesi yükseltmiş gördüm. İki şey talep etti; dedi ki ‘Meral abla, masada benim adımı unutma.’ Şimdi herkesi komaya sokayım; unutmayacağım. İkinci önemli mesajı; Nureddin Nebati meselesi. Diyor ki ‘Gözünde ışıltı olan abiden çok daha iyi ekonomi yönetirim.’ Doğru mu anlamışım? Bunu da unutmayacağım Tanju başkan.”

Akşener, Özcan’ın sığınmacılarla ilgili konuyu gündeme getirmekte haklı olduğunu söyleyerek, “Türkiye’de bu durumu, bu rahatsızlığı duyurma konusunda pek çok ses çıkaran oldu ama en önemli sesi çıkaran siz oldunuz. Zaman zaman haksız saldırılara, eleştirilere uğradınız ama ben sizin insani yanınızı bilirim, dolayısıyla yapmak istediğinizi, nereye dikkati çekmek istediğinizi bilen biri olarak.” ifadelerini kullandı.

Tanju Özcan ise Cumhurbaşkanı adaylığı konusunu hatırlatarak Akşener’e şöyle seslendi:

“Bu arada altılı masa olarak herhalde isimleri konuşmaya başlayacaksınız. Toplum olarak bekliyoruz. Orada da şey olursa Bolu’da da bir kardeşiniz var. Diploması var. 8 yıllık devlet deneyimi var, milletvekilliğinden. Girdiği son 5 seçimin hepsini kazanmış başarı öyküsü de var. Aklınızın bir kenarında bulunuversin Sayın Genel Başkanım.”

Akşener’in Bolu ziyareti ve Tanju Özcan’la ilgili sözleri Haber Türk yazarı Nagehan Alçı’yı rahatsız etti.

Alçı, “Tanju Özcan’ın ve Ümit Özdağ’ın çizgisine destek vererek İyi Parti’yi Zafer Partisi’nin yanına taşımış olmuyor musunuz Sayın Akşener? İYİ Parti’yi bir merkez sağ parti yapma hedefi ile yükselttiniz, bu söylem merkez sağ çizgisine uygun mu? Farkında mısınız son 2 ay içinde İYİ Parti aşırı sağ bir parti çizgisine doğru adım adım kayıyor Meral Hanım, normal mi bu gidişat?” diye sordu.

Alçı, “Meral Akşener’in dünkü çıkışının özgürlükçü ve demokratik değerler bakımından çok büyük bir hayal kırıklığı olduğunu buraya not etmek isterim… Zafer Partisi’nin varoluşu adeta tüm Türk siyaset sahnesini sarstı. Her partinin olduğu gibi İyi Parti’nin de kimyasını bozdu Ümit Özdağ” dedi.

Akşener’in ziyaretinin ardından Tanju Özcan’ı aradığını ifade eden Alçı, “Çarşamba günü, yani ziyaretten bir gün önce Özcan, Seyit Torun’u arayıp Meral Akşener’in ziyareti ile ilgili izin alıp bilgi vermiş. Torun da ‘Çok iyi olur, memnun oluruz’ diyerek destek vermiş” bilgisini aktardı.

ÖZCAN’DAN ÖZDAĞ İDDİASI: ZAFER PARTİSİ’NE ASLA GİRMEM

Öte yandan Alçı, bir televizyon programında, CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göçmen karşıtlığı konusunda ideolojisinin uyumlu düştüğü Zafer Partisi’ne katılacağına ilişkin görüşünü aktardıktan sonra, Özcan’ın kendisini aradığını ve, “Nagehan Hanım benimle ilgili yorumlarınızı dinledim, siz beni hiç tanımamışsınız. Ben Zafer Partisi’ne asla girmem, o adamın telefonu dahi bende yok, yalnızca bir kez görüştük, o kadar. Kendisini doğru düzgün tanımam” dediğini aktardı.

Akşener’in o ziyaret Nagehan Alçı’yı üzdü: Normal mi bu gidişat?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Aklı olan partisini MUSTAFA KEMAL ATATÜRK çizgisine taşır zira türkiyeyi artık Türkler yönetecek alçı gibi milliyeti belirsizlere yol görünecek

  2. alçı kendinin unutturmuş zannedecek ki takrardan piyasada gezinmeye başlamış.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!