Alaattin Çakıcı, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin telefonunu anlattı

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin davada adının geçmesine ilişkin açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından metin yayınlayan Çakıcı, "Şafak akrabam olsa ya da dostluğumu bitirmesem, bu ülkede kim olursa olsun beni öldürmeden Azrail'in dışında ona dokunamazdı" dedi.

featured

Beşiktaş’ın eski yöneticisi ve Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun 27 Ocak’ta Yeşilköy’de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine ilişkin Bakırköy 12’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmanın üçüncü gününde tutuklu 10 sanık duruşmaya getirilirken, tutuksuz sanıkların bir kısmı ve taraf avukatları duruşmada hazır bulunmuştu.

Müştekiler Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, Murat Bilmez ve Suphi Malgaz duruşmaya katılmıştı.

‘MAHMUTYAZICIOĞLU İLE ALAATTİN ÇAKICI TANIŞIYOR MUYDU’ SORUSU

Sanık Serkan Dakman’ın avukat Engin Çelebi, Mahmutyazıcıoğlu’nun Alaattin Çakıcı ile tanışıklığı olduğuna ilişkin Celal Mahmutyazıcıoğlu’na soru yöneltti. Mahmutyazıcıoğlu ise “Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir. Her gün cezaevine gider, gelirdi” demişti.

Müşteki Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Şafak’ın Alaattin Çakıcı’dan güç aldığını mı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine Avukat Çelebi, “Bu hayat tarzından beslendiğini söylüyorum. Siz aynı varsayımlarla buradaki kişileri itham ediyorsunuz” cevabını vermişti.

Celal Mahmutyazıcıoğlu

‘AZRAİLİN DIŞINDA ONA KİMSE DOKUNAMAZDI’

Söz konusu ifadenin ardından Alaattin Çakıcı sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada Mahmutyazıcıoğlu ile ilişkilerini ölümünden üç ay önce kestiğini söyleyen Çakıcı, kendisinin yakını olmadığını da belirterek “Şafak akrabam olsa ya da dostuğumu bitirmesem, bu ülkede kim olursa olsun beni öldürmeden Azrail’in dışında ona dokunamazdı” dedi.

Çakıcı, açıklamasında şunları söyledi:

“Aylardır kamuoyunda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları tarafından sürekli gündeme getirilmektedir. Şafak Mahmutyazıcıoğlu Rize’li Mohti Laz’dır. Ben ise Trabzonlu, Kafkas kökenli bir Türkmen aileye mensubum. Bazı basın mensupları kendisinin yeğenim olduğunu gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Hukuk fakültesini bitirdikten sonra ilk avukatlığını benimle yapmıştı. 17 sene hiç görüşmedim.

‘TAHLİYE OLDUKTAN SONRA ZİYARETİME GELDİ’

2020’de cezaevinden tahliye olduktan sonra evime ziyaretime geldi fakat kendisini ancak ses tonundan tanıyabildim. Ölümünden üç ay öncesine kadar kendisiyle sık sık görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tüm ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve tüm yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı sayın Ahmet Nur Çebi beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple arasında problemler var ve senin adını kullanıyor dedi. Ben de kendisine, kulübe zarar vermiş ise ben onun değil oğlumun bile arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o da bana abi çok isabetli bir karar almışsın dedi. Üç ay sonra herkes gibi ben de ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından dolayı bir çiçek gönderdim.

‘SEN KİMİN ADINA KONUŞUYORSUN Kİ BENİM ADIMI O MAHKEMEDE DİLE GETİRİYORSUN’

Bugünkü mahkemede ifadesi olan ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu’nu da hayatımda bir defa gördüm, kendisiyle iki defa da telefonla konuştum. Mahkemede bulunan sanık avukatlarından Engin Çelebi, Celal’e kardeşinin Alaattin Çakıcı ile tanışıklığını sorup ardından Alaattin Çakıcı’nın hayat tarzından beslendiğini söylüyor. Şimdi o avukat denen Engin Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede kim olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı. Bu sözüm Türkiye’de herkese geçerlidir. Be sivri zekalı adam, sen kimin adına konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede dile getiriyorsun? Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”

Alaattin Çakıcı, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin telefonunu anlattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!