Alaattin Çakıcı’nın danışmanı açıkladı: Ciddi anlamda rahatsız

Ankara'daki Sincan Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Alaatin Çakıcı, infaz yasası kapsamında tahliye edilmişti. Cezaevindeyken sağlık sorunları yaşayan Alaattin Çakıcı’nın Türkiye’den ayrılıp ABD’ye gittiği iddia edilmişti. Danışmanı, Çakıcı'nın Türkiye'de olduğunu açıkladı.

featured

Geçtiğimiz hafta ABD’ye gittiği iddia edilen Alaattin Çakıcı‘nın danışmanı Ferhat Aydoğan, Çakıcı’nın Bodrum’da olduğunu belirterek, “ciddi anlamda rahatsız” olduğunu söyledi.

Aydoğan, Alaattin Çakıcı’ya dair açıklamasında şöyle dedi:

“Ben, 15 gün önce Alaattin Çakıcı’yı aradığımda kendisine ulaşamadım. Bugün ulaştığım Alaattin Çakıcı’nın, Bodrum Gökova Körfezi’nde teknesiyle dolaştığını öğrendim. Sağlığı ile alakalı olarak Kanada ve ABD’ye gittiği yönünde basında çıkan iddiaları sorduğumda, cevap vermeyerek sessiz kaldı. Sevgi ve saygı duyduğum büyüğüm Alaattin Çakıcı, sağlığı ile alakalı durumuna yönelik sorularıma, kapsamlı bir check-up yaptırdıktan sonra tedavi olduğunu ve ciddi anlamda rahatsızlığının devam ettiğini ve ilerleyen zamanlarda tedavisinin Türkiye’de devam edeceğini öğrendim.”

Çakıcı’nın yakın çevresinden Üzeyir Çakmaktaş, ayrılığı iddiaları üzerine “Alaattin Çakıcı artık özgür, hapishanede değil. İstediği ülkeye gider gelir. Bu son yurt dışına çıkışı sağlık sorunları ile ilgilidir. Tedavi ve tetkiklerden sonra dönecektir.” demişti. Çakıcı’nın yakın zaman önce KKTC’ye yerleştiği iddia edilmişti.

Alaattin Çakıcı’nın danışmanı açıkladı: Ciddi anlamda rahatsız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!