Alaattin Çakıcı’nın Korkut Eken’e ziyaret görüntüsü paylaşıldı

featured

Emekli asker ve MİT görevlisi Korkut Eken’in Antalya’da yaşadığı evde organize suç çetesi lideri Alaattin Çakıcı tarafından ziyaret edildiği ortaya çıktı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, kardeşi Atilla Peker’in Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili verdiği imzasız ifade tutanağını sosyal medya hesabından paylaştı. Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker müracaat savcılığına verdiği ve kamuoyuna imzasız nüshanın yansıdığı dilekçede, gazeteci Kutlu Adalı’yı öldürmek için eski MİT’çi Korkut Eken’le Kıbrıs’a gittiklerini iddia etti.

Peker’in bu iddialarının kamuoyunda yer almasının ardından Alaattin Çakıcı’nın, Korkut Eken’i geçen yıl ziyaret ettiği görüntüler paylaşıldı.

‘BU YÜZDEN HAİNLERİN HEDEFİDİR’

Çakıcı’nın yakın dostu Üzeyir Çakmaktaş’ın Twitter hesabından paylaştığı görüntüde, ”Korkut Eken Komutanımı Antalya’da yaşadıgı mütevazi evinde ziyaret ettik. Bu vatan için yapmış olduğu hizmetleri,kahramanlıkları her takdirin üzerindedir. PKK’ya göz açtırmayan, PKK’ya dünyayı dar eden Özel Kuvvetlerin kurucusudur. Bu yüzden hainlerin hedefidir” ifadeleri kullanıldı.

Eken ile Çakıcı daha önce de Mehmet Ağar ve Engin Alan ile birlikte Bodrum’daki Yalıkavak Marina’da bir araya gelmişti.

Emekli Korgeneral Engin Alan, emekli Albay Korkut Eken, organize suç örgütü liderliğinden hüküm giymiş Alaattin Çakıcı ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar geçtiğimiz yıl Bodrum’da bir araya gelmişti. Tartışma yaratan fotoğraf, son günlerde “çökme” iddiasıyla gündemde olan Yalıkavak Marina’da çekilmişti.

 

Alaattin Çakıcı’nın Korkut Eken’e ziyaret görüntüsü paylaşıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  devlet görevlileri ve mafya el el kol kola. bakınca bunlar hepimizden çok ülkesini ve vatanını seviyordur! yersen tabi….

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  ‘Korkut Eken Komutanımı Antalya’da yaşadığı mütevazi evinde ziyaret ettik. Bu vatan için yapmış olduğu hizmetleri, kahramanlıkları her takdirin üzerindedir. PKK’ya göz açtırmayan, PKK’ya dünyayı dar eden Özel Kuvvetlerin kurucusudur. Bu yüzden hainlerin hedefidir ya da Kalkan paralana zırhlar deline, Kanlı gömlek koç yiğide don olur.

  Cevapla
 3. Devletin heryerde elinin olması kadar normal bişey yok.
  Nizami ve Gayri Nizami işler diye ayrılır.

  Burda bence önemli olan;
  Yapılan işler çıkarımızamıydı.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Özel Harp Dairesi diğer adıyla Seferberlik Tektik Kurumu daha ziyade amerikanın etkisindeydi ve Gladyo/Kontür Gerilla” buralarda dolanıyordu.
  Özel Harp Dairesi’nin adı Özel Kuvvetler olarak değiştirilip yeniden yapılanma ve kurulma yapıldığında bundan en çok amerika rahatsız oldu.
  Önceleri küçük bir birimdi sonra
  Bölük, Tugat, Alay, Tümen diye büyütüldü.
  Kesinlikle çok etkili ve Türk Devleti’nin çıkarınadır.

  Bunu kuranlarda duygularımda vatansever insanlardır.
  Sadece vatanseverlik yetmiyor;
  Akıllı olmak,
  Uzağı görebilmek,
  İyi hesap yapabilmek…….

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!