‘Alevi evleri işaretlendi’ dediler, olay başka çıktı

Bazı basın-yayın organları Mersin'de sprey boyayla ev işaretleme olayını "Alevilerin evleri işaretlendi" diye haberleştirdi. Ancak olayın altından komşular arası husumet çıktı. 

featured

Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerde, Mersin Yenişehir’e bağlı Batıkent Mahallesinde 60 dairelik bir sitede oturan ve Alevi vatandaşların yaşadığı 5 dairenin kapısına kırmızı boya ile çarpı işareti konulduğu iddia edildi.

Haberde vatandaşlardan birinin polise verdiği ifadede, “C blokta ikamet etmekteyim. Saat 20.10 sıralarında komşularımın araması üzerine daire kapımın çıkış yönüne sol tarafına 30×30 cm ebadında kırmızı renk sprey boya ile çarpma işaretinin yapıldığını gördüm. Yapılan bu işaretin Alevi olduğumuz için yapıldığını düşünüyorum. İşareti yapan kişi veya kişilerden davacı ve şikâyetçiyim” dediği öne sürüldü.

Öte yandan konuyla ilgili çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çarpı işaretini yapan şüphelinin M.K. olduğunu tespit etti. Savcılık talimatıyla gözaltına alınan M.K., ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

‘KOMŞULARIYLA YAŞADIĞI HUSUMET NEDENİYLE YAPTI’

Olayla ilgili Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada, konunun ideolojik boyunun olmadığı ifade edilerek şöyle denildi:

“Şüpheli şahıs emniyetteki ifadesinde bahse konu işaretlemeleri kendisinin gerçekleştirdiğini, konunun herhangi bir ideolojik boyutu olmadığını, komşularıyla yaşadığı husumet nedeniyle böyle bir işaretleme yaptığını itiraf etmiştir. Alınan ifade ve emniyet ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, aynı sitede ikamet etmekte olan komşular arasında anlaşmazlıkların bulunduğu ve bu durumun uzun süredir devam ettiği, site içerisindeki araç parkı konusunda çıkan anlaşmazlık neticesinde birbirlerinden daha önceki tarihlerde şikayetçi oldukları ve konunun mahkemeye taşındığı; şüpheli şahsın, araç parkından dolayı birbirlerinden şikayetçi oldukları komşusunun apartman dairesi kapı girişine iki çarpı işaretini, konuya tanık olan bir başka komşusunun kapı girişine ise tek çarpı işaretini sprey boya ile çizdiği tespit edilmiştir. Konuya ilişkin adli tahkikat devam etmektedir.”

 

‘Alevi evleri işaretlendi’ dediler, olay başka çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!