Ali Babacan: Ortak aday çıkmazsa adayım

“İlk turda ve açık farkla kazanmak istiyorsak bunun yolu ortak adaydan geçiyor” diyen Ali Babacan, “Eğer altılı masada uzlaşma olmazsa ben de DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıyım” ifadelerini kullandı.

featured

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altılı masayla birlikte 50+1’i değil, ilk turda açık farkı hedeflediklerini söyleyen Babacan, “Bunun yolu ortak adaydan geçiyor” dedi. Babacan, “Eğer altılı masada uzlaşma olmazsa ben de DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıyım” ifadelerini kullandı.

Ali Babacan Aksaray’da esnaf ziyaretinde bulundu. Babacan, bir vatandaştan gelen “Cumhurbaşkanı adayı mısınız?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Önümüzdeki ilk hedef, altı partinin ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemesi. Çünkü ilk turda açık ara kazanmak istiyorsak, bu ancak partilerin işbirliğiyle yürür. 2018 seçiminde Sayın Erdoğan partilerle işbirliği yapmasaydı seçilemiyordu. Çünkü 50+1 gerekiyordu. Biz 50+1’i değil, açık farkı hedefliyoruz. İlk turda ve açık farkla kazanmak istiyorsak bunun yolu ortak adaydan geçiyor. Ortak aday konusunda henüz görüşmedik. Niyetimiz ortak aday belirleyebilmek. Ama ortak aday belirleyemezsek o konuda bir uzlaşma olmazsa, o zaman her partinin genel başkanı doğal bir cumhurbaşkanı adayıdır. Dolayısıyla eğer altılı masada uzlaşma olmazsa ben de DEVA Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayıyım. İşin tabiatı zaten böyle. Ama önceliğimiz mutabakat ve ortak adayın ilk turda açık ara kazanması.”

Ali Babacan: Ortak aday çıkmazsa adayım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!