Ali Babacan’dan ‘Kürt açılımı’ mesajı

AKP’den ayrılarak ‘Deva’ Partisini kuran Ali Babacan tıpkı Ahmet Davutoğlu gibi Kürt açılımına soyundu. PKK terör örgütünün saldırılarında şehit haberleri gelirken Babacan "Kürt sorunu" olduğunu savundu.

featured

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bu ülkede sadece ekonomik krizi yok, Kürt sorunu da var. Ben buradan Erdoğan’a ve Bahçeli’ye sesleniyorum. Ankara’dan oturup Kürt sorunu yok demekle Kürt sorunu bitmiyor” dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan Van, Erçiş’e gitti. İlçe binasının açılışına katılan Babacan, burada yaptığı konuşmada “açılım” mesajı verdi.

Babacan, “İlk çözüm planımızın tarım alanında olduğunu açıkladık. Çiftçiye gübre ve yem ücretinin yarısını biz karşılayacağız. Ülke iyi yönetilmiyor. Merkez bankasının arka kapısından 190 milyar doları gizli saklı sattılar. Ondan sonra memleket dövize muhtaç hale geldi. Tarımda toprağı su ile buluşturacağız, başka çaresi yok bunun. Toprak su ile buluştuğunda çiftçinin verimi artıyor. Kanal İstanbul’ un üçte biri parasıyla bütün Türkiye’deki sulama alanlarının tamamı bitirilir. Biz her alanda çiftçimizin yanında olacağız. Bu ülkede sadece ekonomik krizi yok, Kürt sorunu da var. Ben buradan Erdoğan’a ve Bahçeli’ye sesleniyorum. Ankara’ dan oturup Kürt sorunu yok demekle Kürt sorunu bitmiyor. Kürt sorunu var mı, yok mu gelin burada Ercişlilere sorun” dedi.

Babacan daha önceki açıklamalarında “anadilde eğitim” sözü vermiş, terörle iltisaklı belediyelere kayyım atanmasını ve Kobane soruşturmasını eleştirmişti.

Ali Babacan’dan ‘Kürt açılımı’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!