Ali Erbaş: 7 yaşından önce öğretilmeli

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kuran kurslarında 4-6 yaş grupları için de sınıflar açıldığını anımsatarak "Biz istiyoruz ki 7 yaşından önce çocuklarımıza sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü öğretelim" değerlendirmesinde bulundu.

featured

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Erbaş, Şırnak ziyareti kapsamında kanaat önderleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile toplantıda bir araya geldi.

Burada 4-6 yaş Kur’an kurslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erbaş, “Çocuklarımıza yönelik gerek Kur’an kurslarımızda gerek camilerimizde, yaz Kur’an kurslarımızda ecdadımıza layık torunlar yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 4-6 yaş grubu sınıflar açıyoruz. O sınıflarımıza ne kadar çok çocuk gelirse istikbalimiz o kadar aydınlık olacaktır inşallah” diye konuştu.

Hazreti Muhammed’in “Çocuklarınız 7 yaşına gelinceye kadar onlara temel dini bilgileri öğretiniz.” hadisini anımsatan Erbaş, eğitim bilimci ve psikologlara göre de insanoğlunun karakter yapısının yüzde 70’inin 7 yaşından önce oluştuğunu dile getirdi. Erbaş, şöyle devam etti:

“Biz istiyoruz ki 7 yaşından önce çocuklarımıza sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü öğretelim. ‘Emrolunduğun gibi dosdoğru ol’ ayet-i kerimesine göre çocuklarımızı yetiştirelim. Çocuklarımızın karakteri, medeniyetimizin dinamiklerine göre oluşsun. Nedir medeniyetimizin dinamikleri? Önce Allah’a iyi bir kul olmak. Resulüne iyi bir ümmet olmak. Vatanını, milletini, ezanını, bayrağını, birbirini, milletini seven gençler olmak. Böyle fertlerden oluşan bir toplumdan hiç kimseye zarar gelmez.”

Toplantıya, Şırnak Valisi Osman Bilgin, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Şaban Kondi, Şırnak İl Müftüsü Ahmet Dilek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ali Erbaş: 7 yaşından önce öğretilmeli

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

12 Yorum

 1. 2 ay önce

  Çocuklardan uzak durun yeter

 2. 2 ay önce

  Siz cok ogrendiniz de ustune cocuklara ogreteceksiniz. Fatiha suresi size en az on beden buyuk gelir.

 3. 2 ay önce

  Kim bu herifi prof. yaptı anlamıyorum.Herhalde kendisi gibi yobazın biri.
  Çocuk daha doğru dürüst ana dilini konuşmadan bunları kurslara sokup
  beyinlerini yıkamak olsa olsa gelecekte daha fazla yobazlar ordusuna
  eleman devşirmek olsa gerek.

 4. 2 ay önce

  10 yaşında teknoloji ile her türlü bilgiye ulaşan bi çocugun zeka ve imkanlarıyla Bağnaz ilk okul mezunu eli baratlı hoca softa takımının mücadele edebilecek çapları yok çünkü.. Eğitimli sorgulayan gençleri görünce şeytan çarpmışa dönüyorlar..

 5. 2 ay önce

  SİZİN DERDİNİZ 7 YAŞINDAN ÖNCE ÇOCUKLARIN BEYİNLERİNİ YIKAMAK..
  saçma sapan fikirlerinizi hepimiz biliyoruz..
  ne yaparsanız yapın, BİLGİ ye yenileceksiniz !!!

 6. 2 ay önce

  Siz biliyor musunuz ki? Tertemiz çocuklarımıza ögreteceksiniz. çekin kirli ellerinizi çocuklarımızdan.

 7. 2 ay önce

  Beyinleri dumura uğratmak ve çağa uygun düşünce üretmelerini engellemek için tabii ki 7 yaştan önce öğretmeniz lazım!!!

 8. 2 ay önce

  Sevgi saygı ahlak din kursunda değil ailede öğretilir.Sizin çocuklara ne yaptığınızı biliyoruz görüyoruz seyrediyoruz midemiz bulanıyor.Dinimizi siz bize öğreteceksiniz????Allah korusun!!!

 9. 2 ay önce

  Çocukları sevgi, saygı, ahlak adı altında dini istismarlarınıza ve sonu karanlığa çıkan emellerinize yem etmeyeceğiz! Benim çocukluğumda ilkokuldan ortaokul bitene kadar cami hocalarından öğrendiğim; başını örtmeyen kadınların saçlarının yılanlar olup mezarda vücutlarına dolanacağı, namaz oruç tutmayanların cehennem ateşlerinde cayır cayır yanacağı vb. bir de yetmişli yıllarda yeni yeni çıkan televizyon antenlerinin cami imamının tabiriyle ‘bok direği’ olduğuydu. Cami odasında hocanın yanı başında duran ve en arkada oturan çocuklara ulaşacak uzunlukta, kımıldayan veya fısıldayan olursa kafalardan tak tak ses çıkaran kupkuru sağlam bir sopayı da unutmayalım. Korkudan ibaretti yani. Din olgusu ortadan kalksın demiyoruz fakat din de hayattaki her şeyin, her eylemin, her işin başına konamaz! Ahlaklı olmanın, sevginin ve saygının dine ihtiyacı yok.

  Cevapla
 10. 2 ay önce

  Çocuklarımızı kim koruyacak?!

  Cevapla
 11. 2 ay önce

  çocuklardan ailemizden bizden uzak durun. uydurulmuş atalar şirk dininiz sizin olsun.
  KULA KULLUĞA HAYIR.
  Kuranı Kerim türkçe meal ve tefsir kitapları bize yeter.

 12. 2 ay önce

  Toplumu mahvetmek üzereler. Topyekün bir milletin zihnini mahvetmek üzereler. 2023’te kazanırlarsa mahvolduk demektir. Bir taraftan cemaatler bir taraftan diyanet Türk milletinin aydınlanma mesafesini afganistan seviyesine indirecekler.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!