Ali Erbaş, Atatürk düşmanlarıyla yan yana!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Atatürk’ü hedef alan reisül kurra Mustafa Demirkan, Atatürk’e hakaret eden eski milletvekili Şevki Yılmaz ve hilafet savunucusu imam Halil Konakcı ile hafızlık icazet törenine katıldı.

featured

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan reisül kurra Mustafa Demirkan, hilafet çağrısı başta olmak üzere tepki çeken açıklamalara imza atan imam Halil Konakcı ve Atatürk’e hakaret eden eski milletvekili Şevki Yılmaz ile birlikte hafızlık icazet törenine katıldı.

Kocaeli’de, dün, Eyüp Sultan İmam Hatip Ortaokulu ve Gölcük Eyüp Sultan yatılı Kuran kursunda hafızlığını tamamlayanlar için Hacı Fatma Kahraman Camisi’nde tören düzenlendi. Töreni düzenleyenler arasında TBMM’ye, Atatürk’e, Türk askerine hakaretlerde bulunan, laikliği hedef alarak Hizbullah’ı savunan eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz’ın onursal başkanlığını yaptığı Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı da yer aldı. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, kendisine para gönderdiğini iddia ettiği Yılmaz’ın, ayrıca Erbaş ile yakın olduğu biliniyor. Töreni ise Mayıs 2021’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un da katılımıyla Ayasofya’da düzenlenen bir icazet töreninde Atatürk’ü hedef alan reisül kurra Demirkan yönetti.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre törene katılanlar arasında hilafet çağrısı ve çeşitli açıklamalarıyla tepki çeken imam Konakcı, Şevki Yılmaz’ın oğlu AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, vali Seddar Yavuz, büyükşehir belediye başkanı Tahir Büyükakın ve il milli eğitim müdürü Ömer Akmanşen ile Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu da yer aldı.

‘ÖĞRENCİLERİ DİN DERSİNE YÖNLENDİRİN’

Törende konuşan Erbaş, nüfusa oranla hafız sayısının az olduğunu savunurken öğrencilerin seçmeli dini derslere yönlendirilmesi çağrısı yaptı. Erbaş, “Allah’ın kitabını öğrencilerinize öğrenmeleri için teşvik edin. Siz de bundan sevap alacaksınız. Bazı okullarda yüzde 10’larda, yüzde 20’lerde öğrenci seçiyor. Bu o okul müdürü için gerçekten üzülecek bir hadise” dedi. Erbaş, din kültürü ve ahlak bilgisi dersine de işaret ederek “9 yılda imamlık yapacak derecede bir gencin bilgiler alabilmesi mümkün” ifadelerini kullandı.

‘Bağımız kalmadı’ denmişti… Ali Erbaş, Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkan’la yan yana

Ali Erbaş, Atatürk düşmanlarıyla yan yana!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

  1. 31 Temmuz 2023, 12:32

    Kötü birer palyaço kopyaları bunlar. Yoksa palyaçoya saygımız büyüktür, sanatçıdır.

  2. kur’an’a inaniyorosarsa aldiklari maasda benimde hakkim var HEPSINE HARAM OLSUN

  3. 30 Temmuz 2023, 19:22

    Şey şeyi şeyde bulurmuş. Benim için cümlesi şeyden de ötededir.

  4. Ali Erbas hemen istifa etmeli veya Erdogan onu gorevden almali. Bu zat kadar Ataturk dusmani Ataturkun kurdugu Diyanetin basina daha gelmemistir. Belli ki FETO ile buyuk baglantisi var, Erdogan gibi biri bilem ona dokunamiyor. Sizin gibi yobazlar ne kadar Ataturk dusmanligi da etseniz, Atamizi Turk Milletinin kalbinden silemeyeceksiniz. Sizin gibi mahruklar ancak dis guclerin piyonu olur. Pesinizden kosanda zaten bir avuctan fazla olmayacak.

  5. Diyanetin başındakinin kendisi ATATÜRK düşmanı değil mi? O zaman bu tespitin neresi yanlış? Siz islamcıdan ATATÜRK sevdalısı çıktığını gördünüz mü?

  6. Devletin okulunu medreseye çevirmişler. Anayasa ayaklar altında. Hepsinin yargılanması gerekir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!