Ali Koç’tan hükümete sert mesaj… ‘Onlar da bu işin içindedir’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Kalamış'taki Faruk Ilgaz Tesisleri'nde düzenlenen Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuştu. Koç, 'ligden çekilme' iddialarına açıklık getirdiği konuşmasında hükümete de sert mesajlar verdi.

featured

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuştu. Başkan Koç, Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada, ‘3 Temmuz’ sürecini anımsatarak, “Ülkemize saldıran terör örgütüne karşı tek savaşan Fenerbahçe ise, Fenerbahçe mağdur edildiği, haksızlığa uğradığı, maddi manevi çektiklerine hiçbir devlet, hükümet, siyaset biz bunu nasıl gidereceğiz demiyorsa, bunlar da işin içindedir” ifadelerini kullandı.

Kalamış’taki Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan Ali Koç, şu an bir dönüm noktasında olduklarını söyleyerek, “Hep beraber en sağlıklı kararları vermek durumundayız. Bir maç değerlendireceğiz bugün ama bir maç üzerinden değerlendirme yapmayacağız. Bu maç bardağı taşıran son damla olduğu için üzerinde duracağız ama esas sıkıntı son 10-15 yılda yaşatılanlar ve Fenerbahçe’nin içinde bulunduğu durumdur” dedi.

‘BUNLAR DA İŞİN İÇİNDEDİR’

3 Temmuz sürecinde yaşananları hatırlatan Koç, “Ülkemize saldıran terör örgütüne karşı tek savaşan Fenerbahçe ise, Fenerbahçe mağdur edildiği, haksızlığa uğradığı, maddi manevi çektiklerine hiçbir devlet, hükümet, siyaset biz bunu nasıl gidereceğiz demiyorsa, bunlar da işin içindedir” dedi.

LİGDEN ÇEKİLME İDDİALARI

Koç, Adana Demirspor maçındaki hakem kararlarının ardından öne sürülen ‘Fenerbahçe’nin ligden çekileceği’ sözleri hakkında konuştu.

‘Ligden çekilme falan saçma sapan laflar. Öyle bir şey yok’ diyen Koç’un açıklamaları şu şekilde:

“Önümüzde 2 seçenek var. Ligden çekilme gibi saçma sapan bir şey yok. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin. Amatör kümeden Fenerbahçe’yi başlatın falan öyle bir şey yok. Bunlar duygusal çıkışlar. Aklınıza getirmeyin böyle şeyler. Maça çıkıp 1 dakika sonra sahadan ayrılmak bu sezonu feda etmektir. Ama geleceğimiz için önemli adımdır. Yönetim içerisinde bu konuda oylama yaptık. 11’e 3 oyla devam kararı çıktı. 3 kişi arasında ben vardım. Fenerbahçe’nin olmadığı bir Süper Lig, Süper Lig değildir.

Ali Koç’tan hükümete sert mesaj… ‘Onlar da bu işin içindedir’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bravo Ali Koç, nihayet olan doğruları söyledin, Aziz Yıldırım bunu bildiği halde demedi yada diyemedi

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!