Ali Mahir Başarır: CHP tabanı kızsa da gider oyunu verir

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'ın katıldığı canlı yayında CHP seçmenine ilişkin 'Ne olursa olsun CHP'ye kızsa da tepki verse de gider oyunu verir' yorumu sosyal medyada gündem oldu. Tepkiler üzerine Başarır sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

featured

Halk TV’de Buket Güler’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programına konuk olan CHP Grup Başkanvekili, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın CHP seçmenine ilişkin açıklamaları gündem oldu.

Başarır, geçmişteki örnekler üzerinden konuşan Başarır, DSP dışında parti kurulmanın başarılı sonuçlar vermediğini belirterek, şöyle devam etti:

“DSP de de Ecevit vardı. 99’da baraj altında kaldık, büyük üzüntü yarattı, Deniz Bey istifa etti. Ama toplumda şöyle bir rahatlık vardı: Partimizin genel başkanı, bir sol partinin lideri Bülent Ecevit, birinci parti olmuştu ve başbakandı. Evet biz kaybettik ama farklı bir sol parti… Bize oy veren seçmenin büyük çoğunluğu DSP’ye oy vermişti.

Bugün, gelecek 5 yılı da sayarsak 26 yıl AKP kazandı. Bu kadar travmatik bir üzüntü… Özür dilememizin sebebi de bu zaten. İnsanlar bunu kabullenemedi ve üzüldü.

‘TABAN KÜSSE DE GİDER OYUNU VERİR’

DSP dışında bu başarı örneği yok, YTP’de, Sarıgül’ün, İnce’nin hareketinde yok. Bu anlamda CHP güçlü bir parti. Tabanının benim ailem için de geçerli ne olursa olsun CHP’ye kızsa da tepki verse de gider oyunu verir, öyle bir tabanı var CHP’nin. Yeni bir partinin kurulması o yüzden çözüm değil, benim de kabul edebileceğim bir şey değil. Tabii ki bu konuda çalışma yapan, çalışma yapmayı düşünen arkadaşlarımız olduğun zaman zaman duyduk, daha önce de duyduk. Şu an parti içinde öyle bir çalışma yok.”

Ali Mahir Başarır’ın açıklamaları sosyal medyada “Hala tıpış tıpış gideceksiniz kibirindeler” gibi yorumlara neden oldu. Birçok sosyal medya kullanıcısı CHP’li seçmenin bu sözlerle aşağılandığı görüşünde.

Sözlerine gelen tepkiler üzerine Twitter hesabından açıklama yapan CHP’li Başarır, şu ifadeleri kullandı:

“Halk Tv’de Barış Terkoğlu ve Buket Güler’in konuğu olduğum programda, “Yeni bir parti kurulması söz konusu olur mu?” Sorusu üzerine, son derece duygusallıkla yaptığım konuşmadan bir cümlenin çekip çıkartılarak farklı bir algıya yol açmasını üzüntüyle karşıladım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçmeni daima iradesini sandığa yansıtmış, kızgınlığını da, kırgınlığını da, takdirini de daima net bir şekilde ortaya koymuş, gerekli gördüğü olumlu veya olumsuz yapıcı eleştirisini kişilerden bağımsız partimizin ve ülkemizin geleceği adına etkin ve yapıcı bir şekilde vermesini bilmiştir. Dün bu partinin bir seçmeni, bugün de bu partinin seçileni olarak aksini düşünmem söz konusu bile olamaz. Verdiğim yanıtın tamamını buradan izleyebilirsiniz. Halkımızın ve seçmenimizin takdirine sunuyorum.”

Ali Mahir Başarır: CHP tabanı kızsa da gider oyunu verir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. Bu ne pişkinlik, aymazlık, utanmazlık. Artık yok hükmünüzdesiniz. Boyunuzun gerçek ölçüsünü alacaksınız. Birazcık vicdanınız varsa hak edemediğiniz o koltukları derhal terketmeniz gerekiyor. ÇÜNKÜ O MAKAM MİLLETİNDİR, SİZİN DEĞİL.. Gerçek bu.

 2. Hala lak lak yapmaya devam ediyorlar. Çünkü ülkeyi gözden çıkarmışlar.
  Nasıl olsa sülaleleri dahil besleyeceğiz.

 3. Tıpış tıpış’ın tanımını yapmış. Tıpış tıpış, Akkoyuna kızar, ben ise ikisine de kızarım. Çünkü farkları yok..

 4. dogru soylemıs. hepsı tıpış

 5. 1 Ağustos 2023, 14:13

  Bak verdim şuan

 6. 1 Ağustos 2023, 14:12

  ychp den aday olamazsak sittin sene seçilemeyiz diyor. biz olduğumuz için vermiyorlar oyu diyor…

 7. Kemal Kılıçdaroğlu İSTİFA etmezse nah sandığa gideriz. Koyun muyuz ? Sürü müyüz ? muhalif seçmen olarak. RTE den ne farkınız var oda koltuğu makamı bırakmıyor sizlerde.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!