Almanya Dışişleri Bakanından küstah değerlendirme

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tahran Zirvesi'nde Putin ve Reisi ile beraber çekildiği fotoğrafı eleştirdi. Alman Yeşiller Partisi kadrosundan kabinede yer alan Baerbock, ABD yanlısı Rusya karşıtı söylemleriyle dikkat çekiyor.

featured

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena BaerbockCumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Tahran Zirvesi’nde çekildikleri fotoğrafta birlikte poz vermesini eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vladimir Putin ve İbrahim Reisi arasında Tahran’da yapılan bir zirve toplantısında çekilen fotoğraf, üç devlet yetkilisinin el ele tutuşup gülümsediğini gösteriyor.

Baerbock, fotoğrafa ilişkin olarak “Türk Cumhurbaşkanı’nın bu fotoğrafta olması, kibarca söylemek gerekirse bir meydan okumadır” ifadelerini kullandı. 

‘FOTOĞRAF ANLAŞILMAZ OLMAKTAN ÖTE’

Baerbock, NATO üyesi Türkiye’nin, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Ukrayna’ya “büyük bir askeri destek” verdiğini ve aynı zamanda Ukrayna’daki tahıl koridorunu güvence altına almak için yapılan son anlaşmada bulunduğunu dile getirdi.

Baerbock, “İşte bu yüzden bu fotoğraf benim için, özellikle de bir NATO üyesi açısından anlaşılmaz olmaktan öte” diye konuştu.

Baerbock ayrıca, “Fotoğraftaki grup, ortak değerlerimiz için bir arada durmamızın ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor. Çünkü değerlerimize sahip çıkmayan başka aktörler de var ve şüpheye düştüğümüzde onlar da güçlerini birleştiriyorlar” dedi.

Almanya Dışişleri Bakanından küstah değerlendirme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 3 ay önce

  Değerler filan mı?Diyen kim?Dedesi nazi vahşisi olan ve Alman Devleti’ni Anglo-Sakson tezgahına çerez yapan dişi!De hadi git cücük!

 2. 3 ay önce

  1945’den sonra siz Almanya olarak Sem emminize bükülmeye alışkın olduğunuz için, komşuların iyi ilişkilerde olmasını anlamazsınız..

 3. 3 ay önce

  Keşke o bahis konusu meydanı okuyabilsek hepinize!

 4. 3 ay önce

  Senin degerlerini ben …. Bu satilik kadin abd nin dile getirmedigini dile getiriyor. Kendisi atlantik councilin yetistridigi abd kölesidir. Almanya dahil herseyi abd icin satabilecek kadar alcak bir kadindir. Cem Özdemir denen assagilikla ayni guruptandir.

 5. 3 ay önce

  Tüm insanligin basina bela olan WEF kurucusu Klaus Schwab denilen vampirin yetistirdigi minik palyacolar bunlar. Alman halkini ucuz algi oyunlariyla böyle abd yalakasi palyacoyu iktidar yapacak kadar etkileyebiliyorlar. Bu baerbok un ayni young global leadership egitiminden gecen baska bir minik palyaco da finlandiya da su an basbakan ve nato üyelik basvurusuyla pandora nin kutusunu acan isim…mesela yani…

 6. 3 ay önce

  Hadsiz!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!