Almanya, İstanbul konsolosluğunu kapattı, randevuları iptal etti

ABD'den üst üste yapılan "saldırı" uyarılarının ardından Almanya da İstanbul Başkonsolosluğunu güvenlik nedeniyle geçici olarak kapattı. Tüm randevular iptal edildi. Bugün İngiltere ve Hollanda da konsolosluklarını kapattığını duyurmuş, Kanada ise Türkiye'deki vatandaşlarına dikkatli olun çağrısı yapmıştı.

featured

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, bugün güvenlik gerekçesiyle halka kapalı olacağını duyurdu. İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu’nda önlem olarak zırhlı polis aracı olduğu görüldü. Kapıda ise “Konsolosluk bugün kapalıdır. Tüm randevular iptal edilmiştir. Güncel gelişmeleri internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.” yazılı kağıt asıldı.

ABD Büyükelçiliği de Türkiye’deki vatandaşlarını olası saldırı girişimleri nedeniyle uyarmıştı. Özellikle İstanbul’daki İstiklal Caddesi ve Galata bölgesi işaret edilmişti.

Hollanda ve İngiltere de İstanbul konsolosluklarını terör gerekçesi ile geçici olarak kapatma kararı almış, Kanada bugün vatandaşlarına terör uyarısı yapmıştı.

Söz konusu ülkeler, İsveç ve Danimarka’daki Kuran-ı Kerim yakma provokasyonlarının ardından Türkiye’deki Batılı yabancılara yönelik saldırı olabileceği endişesi taşıdıklarını iddia ediyor.

Almanya, İstanbul konsolosluğunu kapattı, randevuları iptal etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 13 milyon yabancının hangisi nasıl izlenecek de terörist bulunacak ki.. Yerli teröristlerin kaydı izlenmesi çok daha kolaydı,terörist ithalatına ne gerek vardı!

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!