Almanya’yı karıştıran havuz kavgası: Kendi ülkemizde yabancı olduk

Almanya'da pazar günü halka açık bir havuzda yaşanan kavganın görüntüleri ülkede büyük ses getirdi. Ülkelerinde 'savaş olduğu' gerekçesiyle Almanya'ya sığınan göçmenlerin karıştığı kavga sonrası 3 kişi tutuklanırken, olayla ilgili de soruşturma başlatıldı.

featured

Almanya’nın başkenti Berlin’de yer alan Steglitz yüzme havuzunda çıkan ve 100’den fazla göçmenin dahil olduğu kavga ülkede gündem oldu.

Polis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada olayın bir su tabancası yüzünden çıktığı belirtilirken, durumu çözmek için bir düzine polis aracının bölgeye intikal ettiğini açıkladı.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Polis tarafından aktarılan bilgiye göre, su tabancasıyla su savaşı yapan kişiler arasında kavga ilk olarak sözlü şekilde başlarken daha sonra ise fiziksel tartışmaya döndü. Alman polisi, güvenlik personeli arabuluculuk yapmak için devreye girince durumun daha da kızıştığını öne sürdü. Polis, yaşları 15 ve 21 olan üç kişinin tutuklandığını duyururken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olaya karışan bazı kişilerin tedavi için hastaneye gittiği belirtilirken, 10 yaşında bir çocuğun da kavga sırasında yumruk yediği öğrenildi.

‘KENDİ ÜLKEMİZDE YABANCI GİBİ HİSSEDER OLDUK’

Kavga görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının ardından Almanlar duruma tepki gösterdi. Birçok kişi Almanya’da son yıllarda artan sığınmacı yoğunluğundan dert yanarken, “Kendi ülkemizde yabancı gibi hisseder olduk.” yorumunda bulundu. Bir kişi, “Çocukken çok güzel havuza giriyorduk artık her şey değişti” yazdı.

Almanya’yı karıştıran havuz kavgası: Kendi ülkemizde yabancı olduk

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. Biz bu hissi hep yaşıyoruz. Birazda buna sebep olan Batı ülkeleri yaşasın

 2. 5 gün önce

  Yüce yaratıcı masumlardan uzak eylesin ama inşallah daha beter olur avrupa.

 3. 5 gün önce

  Ülkelerin arasına fitne yayan sistemi değiştirmeye çalışan yok.

  Cevapla
 4. 5 gün önce

  gelsinler birde Türkiyeyi görsünler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!