Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’yi karanlık güçler yönetiyor

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, MHP'ye yönelik "Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor." eleştirisinde bulundu. "Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum" diyen Seval Türkeş, "MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor.” dedi. Seval Türkeş, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili de "Basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum." yorumunu yaptı.

featured

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan’ın sorularını yanıtladı. Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili “MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır” diyen Seval Türkeş, “Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

‘MESAJ VERİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’

Seval Türkeş açıklamaları şöyle:

“Derin bir konu, anladığım kadarıyla… Uzun bir sürecin sonunda meydana gelen yapının işi. Bütün iliklerimize ve kemiklerimize kadar ailecek, Türkeş’ten feyz alan bütün ülkücüler olarak üzgünüz. MHP’nin böyle bir cinayetle zikredilmesi bile Türkeş’in kemiklerini sızlatır. Bu cinayetin aydınlanmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağı kanaatindeyim. Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarının tersine hareket ediyor uzun bir süredir. Benim gördüğüm, burada bambaşka bir yapı meydana gelmiş. Onun için ben basit bir cinayet olmadığını ve mesaj verildiğini düşünüyorum.

‘MAFYATİK YAPILANMA VAR’

Türkeş’in kurduğu teşkilatlar devlete hizmet edecek kadroların yetişmesi içindi. Türk gençliğinin Atatürk milliyetçiliği çizgisinde yetiştirilmesi ve faydalı insanlar olması amacıyla kuruldu Ülkü Ocakları. Ancak şimdi görüyoruz ki Ülkü Ocakları ile MHP, iç içe sokulmuş durumda. Burada bir mafyatik yapılanma var bence. Bu mafyatik yapılanma gözle görülüyor. Artık bunu sokaktaki herkes de anlıyor. En ‘cahil’ dediğiniz insana bile sorsanız, bunun farkına varacağı kadar gözler önüne çıkmış durumda. Yetkililer, bir an evvel hukukun üstünlüğünü ön plana almalı. Burada kanuna aykırı davrananlar ayıklanıp, kanuna teslim edilmesi lazım. Böylece ortalık biraz ferahlasın ve nefes alsın.”

‘BURADA KARANLIK ELLER VAR’

Seval Türkeş, “Topluma bir korku imparatorluğu yayılıyor. Toplum ürksün ki hiçbir fikir savunulmasın, isteniyor. Türkiye yavaş yavaş dikta rejimine doğru gidiyor. Burada da maalesef MHP, çok kötü bir pozisyonda kullanıldı. Türkeş sağ olsa hiçbir şekilde MHP’de böyle bir şey söz konusu olamazdı.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Burada karanlık eller var. Sayın Bahçeli, bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama görünüyor. Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesin diye uzakta tutuyorum’ dediği bazı isimleri, Sayın Bahçeli’nin yanında görüyorum. MHP’yi arkada karanlık birtakım güçler yönetiyor. MHP, kendi tarihi misyonuna uygun iradeyi temsil edemiyor. O iradenin temsili olsa, MHP, bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olur. Şu anda MHP’nin bu halde olması, siyaseti bu kadar zora soktu.”

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş: MHP’yi karanlık güçler yönetiyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!