Altılı masa 8’inci kez toplandı

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti genel başkanlarınca oluşturulan 6'lı masa, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ev sahipliğinde Ankara'da 8'inci kez toplandı.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 8’inci kez bir araya geldi. Liderler, bugün saat 12.00’de DEVA Partisi Genel Merkezi’nde buluştu. Babacan, konuklarını parti genel merkezi önünde karşıladı. Toplantıda Bağımsız Türkiye Partisi’nin 6’lı masaya katılım talebinin değerlendirilmesi ve anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesi öngörülüyor.

7’YE ÇIKACAK MI?

Toplantının gündem başlıklarından biri masaya katılım talebi olacak.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş ile görüşen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BTP’nin bu talebini liderlere iletecek.

Ayrıca daha önce de masada yer almak isteyen farklı partilerin talepleri de değerlendirilecek.

Masada çoğunluk, genişlemeye ilkesel katılımı desteklese de niceliksel katılıma sıcak bakmıyor.

Toplantıda katılım taleplerine yönelik ilke kararı alınması bekleniyor.

GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEME GEÇİŞ

Liderlerin toplantıda, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçişin yol haritasına son şeklini de vermesi bekleniyor.

Ortak söylem oluşturulması için son toplantıda liderler 9 konu başlığı belirlemişti. Kurmayların yaptığı çalışmalarda 61 alt başlık oluşturuldu.

 

Altılı masa 8’inci kez toplandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bazı muhalif seçmenler diyor ki: “Efendim kılıçdaroğlu aday olursa oy vermem.Mansur Yavaş aday olursa oy veririm.” Bu degerlendirme o kadar sacma ki. Masanin görevli cb.masanin gorevlerini yapnayacak mi? Yani Mansur yavas ozgur iradesiyle mi baskanlik yapacak. Kilicdaroglunun baskan adayi olmasyla Mansur Yavasin aday olmasi arasinda fark yok. Muhalifler bosuna kivirmasin gitsin oyunu verecekse versin.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!