‘Altılı Masa’da adayın konuşulacağı görüşme belli oldu!

Altılı masanın ikinci tur onuncu toplantısı, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğinde 5 Ocak 2023'te yapılacak. Toplantıda yaklaşan 2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacak kişinin belirlenmesi bekleniyor.

featured

Türkiye 2023 seçimlerine doğru giderken, “6’lı masanın adayı kim olacak?” sorusu halen belirsizliğini koruyor. Son dönemde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun aldığı ceza ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İmamoğlu’na verdiği destek CHP ile İyi Parti arasında gerginliğe neden olmuştu.

Belediye başkanlarının adaylığına karşı tavrını sürdüren Kılıçdaroğlu’nun CHP’de muhtemel aday olduğu değerlendiriliyor.

ADAYIN KİM OLACAĞI BELİRLENECEK

6’lı masa Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ev sahipliğinde 5 Ocak 2023’de toplanacak

Toplantıda 6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanlığı adayının da kim olacağının konuşulması beklenirken, seçim stratejilerin de masaya yatırılması planlanıyor

DAVUTOĞLU, GÜLTEKİN UYSAL’I ZİYARET ETTİ

Öte yandan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, altılı masa toplantısı öncesi Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’a bugün ziyarette bulundu. Davutoğlu, Celal Bayar Köşkü’ndeki görüşmenin ardından gazetecilerin ziyaretin gündemine ilişkin sorusuna, “Liderlerle geçen hafta bir tur görüşme yapmıştık; sayın Kılıçdaroğlu, sayın Karamollaoğlu, sayın Akşener’le. Ama sayın İmamoğlu ile ilgili hüküm sonrasında sayın Uysal ve sayın Babacan ile görüşmemizi ertelemiştik. Bugün sayın Gültekin Uysal ile görüşme gerçekleştirdik. Yarın da sayın Babacan ile görüşeceğiz inşallah.” yanıtını verdi.

‘Altılı Masa’da adayın konuşulacağı görüşme belli oldu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!