Altılı masada ‘Gelecek-DEVA’ krizi… ‘CHP devreye girdi’

AKP ve MHP’nin Seçim Yasası’nda yaptığı değişikliğin ardından Gelecek Partisi ve DEVA Partisi arasında yaşanan kriz 'Altılı masa dağılıyor mu?' sorularına neden olmuştu. Sorunun CHP’nin devreye girmesiyle aşıldığı iddia edildi.

featured

AKP ve MHP’nin Seçim Yasası’nda yaptığı değişikliğin ardından 6’lı masadaki bazı partiler “İttifak içinde ittifak” formülünü tartışmaya açtı. Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisi’ne ortak bir ittifakla seçime gitme önerisi götürdü. DEVA Partisi’nin bu öneriyi reddetmesinin ardından iki parti arasında gerginlik yaşandı.

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş’in haberine göre, Davutoğlu’nun demeçlerine de yansıyan gerginlik üzerine CHP üst yönetimi devreye girdi ve iki partinin üst yönetimiyle görüştü. Görüşmelerin ardından iki partinin karşıt söylemleri dile getirmemesi konusunda uzlaşma sağlandı.

CHP kurmayları, şu değerlendirmeyi yaptı: “İktidar iki parti arasındaki tartışmadan medet umuyor. Bu 6 partinin ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemesi noktasında bir sorun yok. Böyle bir sorun olmayacağını da biliyoruz. Onun dışında alt başlıklarda bazı farklı görüşler olabilir. Ama bunu 6’lı masa dağılıyor diye görmek bazılarının işine geliyor, birilerinin temennisi bu… Böyle bir şey yok.”

thumbnail
İlişkili Haber

Babacan’dan Davutoğlu’na: Böyle yol yürünmez

thumbnail
İlişkili Haber

Davutoğlu’dan Babacan’a sitem: Sizi ne rahatsız etti?

thumbnail
İlişkili Haber

DEVA ve Gelecek Partisi arasında kavga!

Altılı masada ‘Gelecek-DEVA’ krizi… ‘CHP devreye girdi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!