Altılı masanın zihnindeki iki muhafazakar… ‘Zihin aşamasında devre dışı kaldılar’

Ahmet Davutoğlu'na yakın Ahmet Taşgetiren, altılı masanın zihninde Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş dışında iki isim daha olduğunu öne sürdü: Abdullah Gül ve Haşim Kılıç. Ancak bu isimlerin “zihin aşamasında” elendiğini öne süren Taşgetiren, nedenin de CHP çevrelerinden yükselen itirazlar olduğunu iddia etti.

featured

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, altılı masanın aday sorununa ilişkin yorumunda ilginç bir bilgi paylaştı. Öne çıkan CHP’li aday adaylar Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş dışında başka isimler de olduğunu ancak bunların “zihin planında iken” elendiğini iddia etti. O isimlerin Abdullah Gül ve Haşim Kılıç olduğunu yazdı.

Taşgetiren’in yazısının satır başları şöyle:

Benim gördüğüm, üç aday var. Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Mansur Yavaş. Bu isimler de adaylıklarını açıklamış değiller, medya ve kulisler o üç ismi “potansiyel aday” olarak okuyor. Şu anda başka isim telaffuz edilmiyor. Masada oturan liderlere sorulduğunda o konuyu “cıss’lı konu” gibi değerlendirip, zinhar, işaret niteliği taşıyan bir kelâm etmiyorlar.

Zihinlerinde başka isim var da mı seslendirmiyorlar, yoksa zaten başka bir isim de yok mu?

Bence başka isim yok. Yani isimler var da, mesela Abdullah Gül gibi Haşim Kılıç gibi, daha zihin planında iken elenmiş durumdalar. (Bir parantez: Bu isimlerin devre dışı bırakılmasında CHP çevrelerinden yükselen itirazların da not edilmesi gerekiyor. Yani ‘CHP tabanına kabul ettirememek’ de potansiyel bir rezerv olarak akıllarda tutuluyor. Yani ‘rezerv’ meselesi sadece muhafazakâr tabanla sınırlı değil.)

Altılı masanın zihnindeki iki muhafazakar… ‘Zihin aşamasında devre dışı kaldılar’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!