Amiral Cem Gürdeniz'in köşesini ailesi ve sevenleri yazdı...

Cem Gürdeniz'in köşesini bu hafta siz hazırladınız... Amiralimizi haftaya aramızda görmek umuduyla...

Amiral Cem Gürdeniz'in köşesini ailesi ve sevenleri yazdı...

Mavi Vatan'ın isim babası, Veryansın Tv yazarı Amiral Cem Gürdeniz, 104 emekli Amirain 'Montrö' açıklamasında imzası bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı... Gürdeniz'le birlikte Veryansın Tv'nin çok değerli yazarları Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal da gözaltında.

Bu amirallerin bir diğer ortak noktası FETÖ'nün Balyoz kumpasında da birlikte hedef alınmalarıydı.

Gözaltındaki Amiral Cem Gürdeniz'in Balyoz kumpasıyla hapsedildiğinde yazmaya başladığı "Mavi Vatan" köşesi 8 yıl sonra ilk kez boş kalacaktı. Gönlümüz razı olmadı. Bu pazar Cem Gürdeniz'in köşesini ailesine ve okurlarına bıraktık.

Sosyal medyada Rengin Gürdeniz'in çağrısının ardından binlerce mesaj geldi... Cem Gürdeniz etiketi TT listesine girdi. Yoğunluktan ötürü mesajların çok az kısmını yayınlamak zorunda kaldık. Destek olan herkese teşekkürler. Önce Gürdeniz Ailesinden gelen yazıları, sonrasında sosyal medyadan ulaşan destek mesajlarındandan bazılarını aktarıyoruz...

***

"Yaşadığımız her karanlık dönemde özgürlüğün elinden alınmış olmasına rağmen kalbindeki umudu aşılayarak bizi ümitsizlik batağından çıkarttın, savaşçılığın ile daima bize örnek oldun. Eminim yine kapısı kilitli bir odada hapsedilmene rağmen ruhun özgürce denizlerde dolaşıyor, seni umutla bekliyoruz, tanrı seni ve kader arkadaşlarını korusun sevgili Amiralim..."

Rengin Gürdeniz (Eşi)

***

"Benim babam; Mavi Vatanın mavi gözlü babası, Cem Gürdeniz yine esaret altında... Tek bir ömre sığamayacak kadar fazla haksızlığa uğramış olmasına rağmen fikri hür, gözü aydınlık yarınlarda... Rehber olmaya devam edecektir Mavi Vatan sevdalılarına ... Kalplerimizde düğün olacak benim canım babam, Cem Gürdeniz maviliklerine kavuştuğunda..."

Ülkem Gürdeniz Suntay (Kızı)

***

"Kıymetli kardeşim canım karındaşım asla ağlamıyorum özgürlüğünü alabilirler ama şerefin, onurun ve mavi vatanını seninle beraber ölüm pahasına olsa koruyacağım. Bu bir erkek görünümlü kadın sözü olsun. Vatan azizdir. Biz böyle büyüdük"

Ayşe Gürdeniz Narin (Kardeşi)

***

"O GÜRDENİZ’dir... Deniz fenerleri asla yanlışı göstermez... Kıymetli Cem Gürdeniz ile tanışmamız kaderin tam kendisidir. Ve ona ilk sözüm siz bir deniz fenerisiniz olmuştur. O gerçekten de bu vatan için bir deniz feneridir. Ona temas eden her kişi bunu çok yürekten bilir. Asla yanlışı göstermez. Bildiği konuda konuşur bilmediği konuda hiç tereddüt etmeden danışır. Ama asla ve katiyen yanlışı göstermez ve izin vermez. Her dakika her saniye yüreğinde vatanı ve denizi görürsünüz. Buna inanın... O en uzak uçlara dikilip dim dik gövdesiyle ışık saçarak sadece doğruyu gösteren bir deniz feneridir. Ona bakmayı, onu okumayı onu görmeyi bilen hiç kimse yanlış yola sapmaz, sapmayacak, yanılmaz  ve yanılmayacaktır. O gülümsemesi hiç bir şartta ve koşulda solmayacaktır."

(Olcay Öner Akyıldız)

***

"Hava Mizanı Gemici Canı,
Evvelce Söyler Şiddet ve Zanı: Cem GÜRDENİZ
Benim öğretmenim Cem GÜRDENİZ.
Gençlere verdiği önemi sadece şu cümle ile özetlemek yerinde olur: "Bizim gibi düşünen biri  ise ver numaramı arasın hayatım" bu cümlenin alt metnini ben biliyorum, şimdi size bu cümlenin alt yapısından bahsetmek istiyorum;
Eğer iletişim kuracağım kişiler özellikle gençler, Kemalist, vatansever, deniz aşığı ise bizim gibidir. o zaman o insanlardan zarar gelmez. Gerçeği arayan, sorgulayan, düşünen, okuyan insanlardan bize zarar gelmez çünkü onlar bizim gibidir. Bizi buluşturan 3 temel nokta Kemalizm. vatansever olmak ve denizci olmak. 
________
Telefondan bir insanın gözlerinin içinin güldüğünü anlayabilir misiniz? Eğer Cem GÜRDENİZ o gün denize çıkmışsa ve O'nu aramışsanız sizi gülen gözler ile karşılar telefonun diğer ucunda... 
-Komutanım denizde misiniz?
-Nereden anladın yine?
-Gözlerinizin içi gülüyor...
________
Gözün arkada kalmasın Komutanım, Türk Donanması ve denizciğini ÖLÜMSÜZLÜK SIRRINA eriştiren sizlerden aldığımız bayrağı hep ileriye taşıyacağız."

Bora A.

***

Sosyal medya mesajlarınız:

Ahmet Yavuz: Benim en güvendiğim arkadaşlarımdan biridir. Cumhuriyetin ve Donanmanın asil evladıdır.

Nihat Genç: Yüreklerimizi yerinden söküp soylu cumhuriyetçi komutanlarımızın göğsüne madalya diye takıyoruz, Yaşasın Cumhuriyet! 

Erdem Atay:#CemGürdeniz VATANSEVERDİR!

Levent Akson: 4 Aralık 2105 tarihinde, bir sivil toplum denizcilik kuruluşu olan Küdenforu kurduk Amiral Cem Gürdeniz ile. Ülkemizin çok değerli aydınları ile 115 çalıştay ve konferans düzenledik Cem Amiralim göz altına alınana kadar. 'Türk Halkı denizcileşmelidir' dedik. 
Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Ege Adaları ve Montreux Türk Boğazları Sözleşmesini, hak ve menfaatlerimizi, Sevilla haritası ile gasp edilen 150 bin kilometre kare deniz alanımızı sadece İstanbul’da değil Ankara, Mersin ve Kıbrıs’ta verdiğimiz konferanslar ile anlattık halkımıza. 
Tanıdığım en vatansever, Kemalist ve gerçek Türk Denizcisi bugün göz altında.
İnanıyorum ki, en kısa sürede yeniden aramıza katılacak ve Türk Halkını denizcileştirme adına kaldığımız yerden devam edeceğiz..
Seni çok özlüyoruz Amiralim ..

Banu Avar: Cem Gürdeniz’i ve ailesini 20 yıldır tanıyorum. 2001'de TV8’de Denizciler belgeselini yaparken tanışmıştık. O Deniz Kuvvetleri Komutanının Özel Sekreteriydi ve belgeselin tüm koordinasyonunu o yapmıştı. İnanılmaz bir kurmay ve komutandır. Bölücü kesimin ve Türkiye’deki belli mihrakların nefret ettiği “Mavi Vatan” kavramının isim babasıdır ve deniz konusunda en kapsamlı bilgiye haiz isimlerden biridir. Yurtdışı görevleri sırasında batıdaki sansarlar ve Türkiye’deki uzantıları onun zekasının ve yeteneklerinin farkına varmışlar korkmuşlardır!
Cem 4 yıl boyunca  Silivri Hasdal’da dört duvar arasında kalmış, daha güçlenmiş olarak, daha azimli olarak beraat etmiştir. Jeostratejik bilgisi çok üsttedir. Kafası karışık bir çok kalem erbabı yanında altın gibi parlamaktadır. Soruyu net koymuştur:
“Türk ordusu MİLLİ mi, NATO’cu mu olacaktır? Soru budur.
"Türkiye Avrasya’ya dönmediği ve AB/ABD/NATO’da ısrar ettiği sürece 21. yüzyılda kaybedecek, Avrupa-Atlantik yapının sömürgesi olarak varlık gösterebilecektir." demiştir...
En kısa zamanda evinde olması, bizi bilgilendirmesi, yazı ve kitaplarına dönmesi dileğiyle!

Mihriban Ünal:

Tümamiral Cem GÜRDENİZ’e

Kim cesaret edebilir

Mavi bir düşten uyandırmaya bizi

Kuş yuvalarını bozarak

Ve çiğneyerek deniz güllerini

Yelkenleri rüzgâra vurulmuş bir gemi

Geçiyor ufkumuzdan kuğular gibi

Tarçın kıyıya kaçmış bekliyor

Şehir hattı vapurları özlüyor

Bir millet zincirlerini kırıyor

Sarıyer’den bağımsızlık türküleri duyuluyor

Vız gelir fırtınalar, alaboralar, yalanlar

Bir kere anlayınca cumhuriyeti

Ömrümüzün teslim alınamaz feneri

Sevinçte ve kederde eşitler herkesi

Nereden bilecek zulmün efendileri

Çayın deminden insanın gözünden

Yüzlerin çizgisinden alınların akından

Martıların çığlığından bayrağın kırmızısından

Ve her sokak arasından görürüz biz denizi

NOT: Bu isimsiz şiire isim verme hakkı tümamiral Cem GÜRDENİZ’e ait olup en kısa sürede hep birlikte şiirin ismini öğreneceğiz, biliyorum.

Serkan Öz: Cem Gürdeniz’in köşesine ben de buradan şunu söylemek istiyordum ;
“Birgün bizim dükkana gelmişti
İki çay içmiştik biri açık
Keşke yalnız bunun için sevseydim seni”

Volkan Özdemir: "Onsuz Mavi Vatan öksüz, onsuz deniz dahi sessiz, onsuz hep eksiğiz, onurlu Cem Gürdeniz

Onur Caymaz: Memleketin mavisini sevmesini Halikarnas Balıkçısı ile, o maviye adamakıllı sahip çıkmayı Cem Gürdeniz ile hatırladık.

Hüsnü Bozkurt: Cem Amiralim ile gurur duyuyoruz. Her zaman yanındayız

Hasan Erel: 462 bin kilometre kare Mavi Vatan'ın isim babası, Türkiye'nin nadir uluslararası çapta stratejisti Cem Amiral'i pamuklara sararak saklamamız gerekirken, bu muameleyi yapmak vicdanları kanatıyor. Düşman seviniyor. Bu böyle olmamalı.

Dursun Çiçek: Her zaman olduğu gibi geç de olsa Sonunda adalet yerini bulacak. Sağlığınıza ve moralinize dikkat edin. Masumiyetten ve mağduriyetten eminiz

Handan Toprak Benli:  “MİSAK-I MİLLİMİZ; MAVİ VATAN, KUVAYI MİLLİYEMİZ; DONANMAMIZDIR” diyor.

Çağdaş Bayraktar: #CemGürdeniz içselleştirdiği Kemalist ideolojiyi hayatıyla yazan, aynı zamanda da bu ülkenin en büyük entelektüellerinden birisidir. O, ideolojisini yaşatmaya devam ediyor; içeride ve dışarıda, yazılarında ve savunmalarında. En zor şartlarda bile pruvası neta, rüzgarı kolayına.

Murat Bölükbaşı: Kızına Ülkem, Oğluna Ege ismini koyacak kadar Vatan sevdalısı bir Deniz Aslanı ve onun silah arkadaşlarına yapılan bu muameleyi hiçbir Vatansever kabul etmez edemez. Amirallerimiz Onurumuzdur!

Mehmet Ali Çelebi: Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir derya deniz...Cem Gürdeniz

Ali İhsan Gürcihan: Cem Amiralim,Ukrayna Dev. Bşk. ile görüşen Erdoğan aynen şunu ifade etti. " Karadeniz barış denizi olarak kalmalı".Bu siz kıymetli Denizci Arkadaşlarımızın ve elbette Asker olarak bizlerin de arkasında durduğu, Montrö sayesinde mümkündür.Sahip çıkılması gerektiği de çok açıktır.

Prof. Ahmet Övgün Ercan: Amiral Cem kardeşimiz barışın, usun, istencin, baturluğun, bilincin, yurtseverliğin simgesidir. Amirallere gözaltı, tüm Türkiye’ye gözaltıdır #CemGürdeniz

Kapt. Saim Oğuzülgen: Kendisini tanımaktan yılardır onur ve mutluluk duyduğum, Ülkemiz için Her daim  "VATANDAŞLİK GÖREVİNİ" 
Yerine getiren Amiralimiz Değerli Kardeşim Cem GÜRDENIZ'in ilkesinin ve hedeflerinin ne olduğunu bilen dostlarından biri olarak hislerimi daha önce de belirtmiştim.
Aynı sayfada da hislerimi belirtmek isterdim. Bilgim olmadı. Üzüldüm.
Cem Amiralim ve bir çoğunu tanıma onuruna ve mutluluğuna kavuşmuş olduğum diğer Amirallerimizin, Hakikatler meydana çıkarak en kısa zamanda yine bizlerle birlikte olacaklarına olan inancım ile. Adalet er veya ge. Tecelli edecektir.
Sevgiler.

İlke Tanalan: Her Pazar yazısını okuduktan sonra, Mavi Amiralim daha ne desin, umarım okuyorlardır diye geçirirdim içimden. Onlar okur mu anlar mı bilmem... Biz okumaya devam edeceğiz.

Gökmen: Kumpaslar zamanı yanında olduğumuz gibi bugün de yanındayız. O, sevdiğimiz vatanı mavilere taşıyıp büyüttü! Vatanın tamamı için yaptıklarını görüyor, biliyor, alkışlıyoruz! Hitap ettiğiniz Büyük Türk Milleti yanınızdadır, olanların farkındadır! Saygılar, sevgiler!

Karaturahan: 17 yaşındayım, Cem Abimin geleceğe dair konuşmaları bana ilham veriyordu. Mavi Vatan'ımızı onun sayesinde öğrendim. Meslek tercihimi hep bahsettiği "Denizcilikteki gelecek" fikriyle yapacağım. Onun bir yanlış anlaşılmaya uğradığını, Türkiye'yi ne kadar çok sevdiğini biliyorum.

Dicle Eroğlu: Atatürk’ün "Ordular İlk Hedefiniz Akdenizdir, İleri!'' emrinin yılmaz takipçisi Cem Amiralimiz, Türk donanmasının ölümsüzlük sırrının simgesidir. Bu zor günlerde Türk Milleti'nin, O'nun fikirlerine ihtiyacı var.

Ersin Elikoğlu: Biz Cumhuriyet gençleri; gücümüzü Sivas, Erzurum Kongreleri'nden alan, Kocatepe'den bakıp İzmir'e yürüyen, hedefimizin Akdeniz olduğunu hala unutmamış, Atatürk'ün yolundan yürümeye çalışan milyonlarız. Mavi Vatan'ın Amiraline...

Sezin: Kitaplarıyla,söyleşileriyle bize mavi vatanı öğreten,duruşunun kararlılığıyla bize umut olan değerli amiralimize selam olsun."Ölene kadar da bu büyük millet için mücadele edeceğim" diyen amiralimizle, Türk gençliği olarak yan yana yürümekten gurur duyuyoruz. Sevgi ve saygıyla.

Itır Pirier: Yazmasa da ne söyleyeceğini biliyoruz. Yanınızdayız ve sabırla bekliyoruz...

Bülent Okçelik: Bu vatan için ömrünü denizlerde geçirmiş komutanlarımızın Montrö Konusunda görüşlerini benim vatandaş olarak bilme hakkım var ;düşünce ve kanaatler yazılı ve sözlü olarak tek yada toplu olarak yayma özgürlüğümüz var.Kabullenemiyorum! Değerli Komutanlarımıza saygılarımla.

Deniz Güler: Altıncı Kıta Akdeniz'in doğu kapısındaki Türk diyarı Anadolu'nun müzahiri Mavi Vatan'ı kaleme alan; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir Türk deniz düşünürü olan Cem Gürdeniz'in kalemi, güneşten ışık yontmaya hazır milyonlarca Türk Gencinin elinde yazmaya devam etmektedir.

Mehmet: Bilgi birikimiyle, nitelikleriyle ve yurt sevgisiyle bir Türk Amirali'nin nasıl olması gerektiğini bizlere en iyi şekilde gösteren; Mavi Vatan kavramının isim babası ve öncülerindendir. Türk Millet'i her daim onunla ve her daim MUZAFFER!

Adım Çağrı: Cem Gürdeniz’in “Mavi Uygarlık” kitabını okudum ilk, üniversite ikinci sınıfta. O gün bugündür “Türkiye denizcileşmelidir!” diyorum. Çoğu zaman gemiye binmek için yolumu uzatıyorum. Denizden uzak kalamıyorum. Sebebi Cem Gürdeniz’dir.

Berk: Tarih, Cem Amiralimize ayırdığı şan ve kahramanlık dolu sayfayı herkese ayırmaz. Türk Gençliğine Mavi Vatan rotasını gösterdiği için kendisine müteşekkiriz. Türk Gençliği olarak her zaman kahraman Amiralimizin yanında olacağız.

Pessoa: Katıldığı bir programda: "Tarih bunları elbette unutmaz." diyordu. Tarih, Mavi Vatan için mücadele eden, ömrünü Türkiye'nin haklarını korumaya adayan Cem Gürdeniz Paşa gibi kahramanları da, bu kahramanlara yapılan bu muameleleri de unutmaz. Bizim hakikatimiz bu vatandır.

Melek Akdağ: Cem Gürdeniz bir programda şöyle demişti: "Bizi emperyalizm ve Türkiye'deki işbirlikçileri gömmek istedi 11 Şubat'ta ama hepimizin tohum olduğunu unuttular." Bugün yine onların tohum olduklarını unuttular...

B.Ar: 21 Yaşındayım, Cem Gürdeniz Amiral bana ve benim gibi bir çok gence umut oldu. Söylediği gibi %1 burada, Mavi Vatan ve milli çıkarlar söz konusu olduğunda susmayacağız ve Mustafa Kemal'in işaret ettiği yolda yürüyeceğiz

Mustafa Alp: Bazı insanlar vardır, tanımazsınız ama bir bakışta güven alırsınız. Komutanımız bu hissiyatı veriyor insana. Bir çok TV programında izlemiştim. Umarım özgürlüğüne kavuşacak ve yine vatansever duruşunu sergileyecek. Bu talihsiz durumdan kurtulmasını diliyor sizlere sabır diliyorum

Yücel: Komutanım söyleşilerinde,genelde o tatlı şiveli dilini de kullanır.O kadar olur size '' O gada '' ben nedense öyle dediğinde Komutanımızın askeri okula ilk girişindeki o tatlı,çocuk halini tahmin ederek,tebessüm ederim,mutlu olurum.Bizden biridir o. Bu Vatanın evladı

Turgay Koçyiğit: Balyoz sürecinde cezaevi günlerini anlatırken soğuk kanlı anlatımları ile "biz görevimizin başında idik bize hiç zor gelmedi " derken devletine olan güvenini vatanına milletine olan sevgisinin hiç eksilmediğini anlamıştık. Vatana hizmeti devam ediyor biz onu sevdik

Hetiner: Fark ettik ki Cem Gürdeniz gibiler sayesinde ülkemiz yıllardır ayakta. Böylesi devlet adamlarıyla gurur duyuyoruz ve onlara minnettarız. Allah sevdikleriyle beraber sağlıklı ,mutlu, uzun bir ömür versin

Hilal: Cem Gürdeniz bu ülkenin yüz aklarındandır. Ondan çok şey öğrendik, öğrenmeye de devam edeceğiz. Doğu Akdeniz ile ilgili gayeleri ,’Mavi Vatan nedir’ , Türk kara sularında verdiğimiz mücadelenin bir onur mücadelesi olduğunu çok iyi biliyoruz sayesinde.Yanınızdayız amiralim.

Hnmeli: Bir Türk genci olarak kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Ülke ile ilgili umudumu yitirmişken bu bildiriyi görünce ülkemin sahipsiz olmadığını görmek beni sevindirdi ve umutlandırdı. Kendisine ve Atatürk'ün kurduğu cumhuriyete sahip çıkan tüm amirallerimize saygıyla ve sevgiyle

Bora Büyüköner: Mavi Vatan'ın yaratıcısı, Dz.K.K.lığımızın mümtaz subaylarından ve 1983 yılından beri tanıdığım değerli kardeşim Cem Amiral, Karadeniz'in güvenliğinin korunması, Ege adaları ve Doğu Akdeniz'deki haklarımız üzerindeki çalışmalarıyla takdire şayan bir kişidir.

Meri: 19 yaşında bir Türk genci olarak teşekkür ediyorum Cem komutana.Bize mavi vatan gibi kıymetli bir doktrin verdi.Onun sayesinde bu konuları daha çok araştırmaya başladım.Bugüne kadar birçok haksızlığa maruz kaldı.Ama hepsinden yüzünün akıyla çıktı.Sevgi ve saygıyla.

Ezgi: “FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarına karşı omuz omuza mücadele vermiş kadınlar olarak yanınızdayız.”

Ali Yavuz: Evladının ( kızının ) ismini ÜLKEM koyacak kadar ülkesini seven şerefli bir Türk amiraline yapılanlar elbet birgün yine hesabını verecektir . Değerli komutanımıza saygılarımla .

Volkan Gündoğdu: Her zaman destekçisiyiz, uzaktan bir etkimiz olamasa da, fikirleri ve ilkeleri vatan sathında, bizlerde karşılık buldu, en kısa sürede nerede kalmıştık deyip gemisinin başına geçecektir.

Çağdaş Doğan: Yalnız değilsin paşam. Belki bunlar başıma neden geldi diyorsundur. Belki verilen tepkiler canını sıkıyordur. Belki hayal kırıklığı yaşıyorsundur. Belki en yakınların destek vermeye korkuyordur. Bil ki yalnız değilsin. Bil ki sen doğrusunu yaptın. Minnettarız. Yanındayız.

Jale Türk: Cem Gürdeniz Amiralimiz bizim onun yanında olduğumuzu bilsin yeter.

Süha Tanyeri: Gerçek bir vatansever olduğunu bir kez daha göstertirmişdir. İnandığı değerler uğruna mücadele etmek ancak gurur duyulası bir eylemdir. Yaptıkları eylem suç değil yapılan/yapılması muhtemel yanlışları uyarmaktan ibarettir.

Sadiye Sıdar: Kartal İstimbot’u için çabalarını anlattığı videolarından bu yana izliyorum kendisini. Müthiş inanmışlık ve çaba beni çok etkiledi. Engin bilgi birikimi ve nezaketi rol modelim oldu. Komutanım, lütfen yanınızda olduğumuzu bilin. Minnet ve saygı ile..

Pınar Kara: Türk Yurdunun her bir köşesi, dini ya da bölücü teröristlerce kuşatılırken ve orduya dahi sızılmışken, siz değerli komutanlarımızın varlığı bize hep umut oldu, “burdayız“ der gibi hep küllerinizden doğdunuz, bize ışık oldunuz. Var olun, çok olun; sizi yürekten seviyoruz.

Atılay: Benim yoluma ışık olan , vatanı yükseltmek için yaptığım işlerin en iyisini yapmam gerektiğini öğreten , vatanı daha çok sevmemi ve sahiplenmemi sağlayan,bu duyguyu ekranın ötesinden verebilecek kadar etkin olan Cem Gürdeniz amiralim iyi ki varsınız

İngiliz Kemal: Türk vatanseverleri olarak Cem amiralimizin ve tüm amirallerimizin düştüğü durum hepimizin uykularını kaçırıyor. Siz çok daha zor günleri atlattınız, bu günlerde muhakkak geçecek. Adalet tecelli edecektir. Sayımız tahmin ettiğinizden çok daha fazla. Lütfen ümitvar olunuz

Ömer Ateş: Mavi Vatan’a yan gözle bakana kükreriz! Biliriz ki suçsuz,en iyisinden daha vatanseverdir Cem Gürdeniz

Atilla Torgay: Cem Gürdeniz Amiralimizin her zaman yanındayız.

Hilmi Taşkın: Halide Edip Adıvar, o zor işgal günlerinde İstanbul mitinglerinde, "gecenin en karanlık anı sabaha en yakın zamandır" derdi.. Sabah gök mavidir. Deniz mavidir.

M.H.Akyıldız: Sevgili amiralim, ağabeyim. Siz kendini yakmak pahasına bu ülkeyi aydınlığa çıkaran insanlardansınız. Hakkınız ödenmez. Ben de onlar ne yaparlarsa yapsınlar büyük ninesi İstiklal Savaşında mermi taşıyan İnebolulu bir genç olarak İnebolu ruhu ölmez diyorum.Her zaman arkanızdayız.

Uğur Yörük: Kendisini her gördüğümde bana bağımsız, cumhuriyetçi ve soylu Türk askeri nasıl olur hatırlatan ve geleceğe umutla bakmamı sağlayan zor zamanlarda susmayan ulusun geleceği için çalışan, fikirleri artık hapsedilemeyecek kadar içimize işlemiş şanlı ve yiğit Türk Komutanı

Kz92: Cem Gürdeniz Amiralim bir genç olarak sizlerin bu ülke için gösterdiğiniz cesur tavır benim gibi bu ülkeye küs olan birçok genci yeniden bu ülkeye bağlamıştır. Bu ülkeyi asla ama asla bu sefil zihniyete teslim etmeyeceğiz çünkü biz Atatürk'ün fikri olarak yaşamayı sürdüreceğiz.

Hytapia: İlk kez bir programda Cem amiralimizden duymuştum, şimdi biz amiralimize söylüyoruz; "BİZİ GÖMMEK İSTEDİLER AMA TOHUM OLDUĞUMUZU UNUTTULAR ! "

Mustafa Çakır: Yüce Türk milletinin şerefli amiralleri şartlar ne olursa olsun aziz vatandan sevgisi hiçbir zaman eksilmeyecek aksine daha da perçinlenecektir. Bugünlerde geçer elbet.

Eduschka: Kendisi bir Derya! Beyni o kadar hızlı çalışıyor ki, konuşmaları beyninin hızına yetişemiyor, öyle temiz ve güleç bir yüzü var ki, dinleyen, gören “ Vay be! Türk ordusunda ne subaylar varmış” diyor.Normal ülkelerde böyle insanları cam fanuslarda korurlar

Lavinia: Moralinizi yüksek tutun daima bu kötü günlerde elbet bir gün geçecek biz sizin her zaman yanınızdayız çünkü bir suç işlemediniz vatanımız için emek verdiniz çalıştınız bu muameleyi hak etmediniz. Size zevzek diyenler de utansın biz size minnettarız.

Eren: Bir senedir Cem Gürdeniz’in yazılarını gururla çevirmekteyim.Her yazısında çehremi değiştirecek tarihi anekdotlar vardır. Kendisinin bana bir denizcilik kavramları sözlüğü hediye sözü vardı.Umarım bu karanlık zamanlar da geçer ve kendi yazdığı o sözlüğü alabilirim.Saygılarımla :)

Crocus: Hakikat eğilir ama kırılmaz. Amirallerimiz onurumuzdur.

Clever Mind: Cem Gürdeniz; Gerçek bir Atatürkçü, vatansever, dürüst, zeki, cesur, vicdanlı, eğitimli, bilgi, birikim ve vizyon sahibi, çağdaş, kendini Türk Milletline adamış Türk kanaat önderidir. Atatürk'ün fikirlerinin bugüne yansıması, yani canlı örneğidir. Hayalimizdeki Cumhurbaşkanı...

Özkan: Bodrumda emekliliğin keyfini de çıkarabilirlerdi... Ama söz konusu vatan olunca susamazlardı....tehlikeyi haykırdılar.... Tarih bu cesur Türk subaylarını unutmayacak...

Hamza Kar: Mavi vatanın isim babası Cem Amiral balyozda olduğu gibi yine kumpasla mağdur, umuyoruz ki bu hatadan dönülecek bu sıkıntılı günler geride kalacak dışarı çıktığında yalnız kalmadığını görecek. Dışarıda da kumpasçılara inat bu vatan için daha gayretle çalışacağına eminiz.

Gül Çelikel: Bir Türk kadın yelkencisi olarak, Mavi Vatan'ın ne anlama geldiğini en iyi anlayanlardan biriyim. Ülkümüz gösterdiği yolda hiç durmadan ilerlemektir. Adaletin en kısa zamanda tecelli edeceğine,tanımaktan onur duyduğum Cem Gürdeniz'in serbest kalacağına inancım tamdır

Kerim Sarıkavak: Değerli Cem Gürdeniz Amiralimizin engin birikimi ve tecrübesi, zengin ve öğretici dili ile yazdığı kitap ve yazılar, yaptığı konuşmalar bizlere çok şey öğretti. Mavi Vatan ile birlikte kendi ismini de dünya tarihine adını nakşetmiştir. Allah selamet versin.

Hüseyin: Hedefdeki Donanma bir başucu kitabı onlarca arkadaşıma hediye etmiştim!Herkesin okuması gereken bir başyapıt! Ülkeyi yönetmesi gereken kişiler zindanlarda!

İzzet Ünlü: Cem Gürdeniz Amiralim ile beraber çalışmaktan onur duyduğum Türkiye'nin denizcileşmesi platformlarında gençlerimizin bu kavramı öğrenmesi için hepimize mihmandarlık yapmıştır. Allah Selamet Versin

Yeşim Egeli: Her pazar Cem Amiral’in pazar yazısı linki öncesi “Günaydın” mesajıyla uyanır ve makalesini okurdum. Makalesine eleştirilerimi iletirdim. Derdi ki bu pazar yazsa: Doğu Akdeniz Türkiye’nin siklet merkezi. Dikkat! Montrö Türkiye’nin egemenliği için olmazsa olmazımızdır.

Bilin Neyaptı: Vatanı sevmenin; vatan çıkarlarını savunmanın; ilkeli, tam bağımsız politikaların; ve bunları ifade etmenin devlet gücünü elinde bulunduranların hedefleriyle çelişmesinin mümkün olmadığı bir düzen özlüyoruz.

Vedat Canayaz: Biz Türk gençliği olarak verdiği kıymetli bilgiler için minnettarız.Kendi sözleriyle anlatmak gerekirse:"Kişiler ne olduklarıyla değil, ne yaptıklarıyla hatırlanırlar".Bizler Cem Amirali daima Mavi Vatan'la hatırlayacağız.

Okan Çetin: Amiralimizin en kısa zamanda köşesinde yazacağına , bizlere ve vatanına karsi gorevini yapacağına inancım sonsuz .Altin yere düşmekle kirlenmez ,Tenekeler yere düştüğünde parçalanır ve paslanmış. Ulkemizin gururu ve onuru Amirallerimiz sizleri seviyor, saygi duyuyoruz

Kerem: Mavi Vatan kavramını oluşturan fikir babalarından birisi olan Cem Amiral Türk Gençliğine öncü olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’e inanmış insanları ile yükselecektir. Sevgiler

Mert Demir: O Mavi Vatan’ı savundu Biz de Cem Gürdeniz’i savunacağız.

Sıfırdan: Veryansin ekibine öncelikle teşekkürler.. Cem amiralime minnettarız. Kısa tutayım sadece şunu söylemek isterim, art niyetli birileri bedenimizi hapsedebilir. Ancak Ruhumuzu ve zihnimizde ki Cumhuriyet ve Atatürk sevgisine pranga vuramazlar. Var Olsun Cumhuriyet,var olsun ATATÜRK!

Mehmet: Ülkedeki en ağır suçlusunuz Amiralim, çünkü siz: ülkemizi sevdiniz, denizlerimizi sevdiniz, askerimizi sevdiniz, gençlerimizi sevdiniz, doğduklarını göremeyeceğiniz nesillerimizi sevdiniz, yetmezmiş gibi Mustafa Kemal Atatürk'ü bile sevdiniz. Siz iflah olmazsınız Amiralim...

Nur Dilara Yılmaz: Cem amiralin yazılarını ilgiyle okuyorum ve ondan çok şey öğreniyorum. Hakkınız ödenmez. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanımışız. Her zaman yanınızdayız. Sevgi ve selamlar.

Süleyman Özinç: Paşam bizim gururumuzdur yenge hanım.Yel kayadan ne alırki! Kumpas olduğu ortaya çıktı!Her zaman olduğu gibi Gönlümüz ve Dualarımız onlarla beraberdir.üzülmeyin kederlenmeyin, bilinizki Allah(cc)onların yar ve yardımcılarıdır

Likapa: Türk ordusunun/donanmasının gülen yüzü Sizler var oldukça bizler bu topraklarda sahipsiz kalmayız ..... Varolun Saygılarımla

Asyy: Amiralim "Hedefdeki Donanma'da söylenecek her şeyi söylemiş ,üstüne lâf söylemek bize düşmez olsa olsa gurur duyarız

Gürhan Demirer: Kumpaslar döneminde 15 yaşında Asker olmak isteyen,asker aşığı çocuktum,Olmadı! Çocuk aklımla bas bas bağırdım,olmadı; çaresiz hissettiğim yetemediğim de hüngür hüngür ağladım,isyan ettim.TCG Gelibolu'da o ruhu yaşadım.TSK ve Şanlı Komutanlarımız; yıkılmadı,yıkılmaz

İbrahim Danışman: Böyle zamanlar güzel zamanlardır, turnusol zamanlarda kimin nerede olduğunu kimlerin dost olduğunu anlarsın. Bu zamanları çocuklarıma o zamanlarda Cem komutanımla beraber yanyana sırtsırta olduğumu gururla anlatacağım,Yaşasın Cumhuriyet!

Enes Çağan: Ülkemizin yaşadığı şu zorlu günlerde, cumhuriyetimizin mihenk taşlarından biri olan Möntro Sözleşmesini ve Türk milletinin karşılaştığı tehlikeleri böyle korkusuzca dile getirdikleri için kendisine minnettarız. Bir Türk genci olarak Cem Amiralimin arkasındayım.

Mustafa Şükrüoğlu: Emperyalizmin jeopolitik gereklerine karşı #MaviVatan teorisi ile Türk jeopolitiğinin gereklerini savunan şerefli Türk Amirali #CemGürdeniz !

Ayşe Körüklü: "Türk Ulusu", "Ulus Devlet", "Üniter Devlet Yapısı", "Bölünmez Bütünlük" her daim emperyalizmin baş düşmanı olmuştur öteden beri, hâlâ da öyle lâkin gel gör ki aynı emperyalizm bu topraklarda hiç bir vakit galip gelememiştir.Yine gelemeyecek!Müsterih olsun

Eduschka: Rengin hanım, ben Cem Amirali you tube ‘dan izledim ve ağzım açık kaldı.Böylesine donanımlı,tarihten, coğrafyadan, stratejiden böylesine anlayan, İngilizceye ve Türkçeye bu kadar hakim olan, bu kadar vatansever, daha da çok uzatabilirim özelliklerini.Canım çok Çok açıyor inanın

Fikret Güneş: Birlikte çok şey paylaştığımız sınıf arkadaşım değerli Amiral Cem Gürdeniz şu an gözaltında Balyoz sürecindeki benzer süreçleri tekrar yaşıyor. Onunla birlikte gözaltında tutulan bu ülkenin değerlerli Amirallerine yapılan zulmün hemen sona erdirilmesi dileklerimle

Fatoş öztürk Can: İyi ki varsınız Amiralim

Özgür Kıyat: Komutanımın ellerinden öperim