‘Anayasayı paramparça edeceğiz’ dedim ama sorun bakalım neden dedim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylık tartışmasıyla ilgili “Anayasa vesayetin son kalesidir. Bunu da paramparça edeceğiz, merak etmeyin” diyen AKP'li Mehmet Metiner tepki çekmişti. O sözler için savunmaya geçen Metiner, “Sözümden kastım, asker-sivil bürokratik vesayeti sonlandırmak” iddiasında bulundu.

featured

AKP’li Mehmet Metiner, sosyal medyada dolaşan bir konuşmasındaki, “Recep Tayip Erdoğan bu hükümetin sahibidir, siyasi hareketimizin lideridir. Ama anayasa öyle demiyormuş. Sevsinler sizin anayasanızı ya, anayasanızda ne zamandan itibaren referans göstermeye başladınız. Anayasa vesayetin son kalesidir. Bunu da paramparça edeceğiz, merak etmeyin” sözleri tepki çekmişti.

Metiner, gelen tepkiler üzerine Yeni Şafak’taki köşesinde o sözleri için savunmaya geçti.

Metiner, “Cumhurbaşkanı’mıza yönelik Anayasa referanslı saldırılara cevap verirken ‘Vesayetin son kalesi olan Anayasa’yı paramparça edeceğiz’ sözümden kastımın ‘Asker-sivil bürokratik vesayeti sonlandırmak’ olduğu apaçık iken, kastımın Anayasa’nın ilk dört maddesi olduğunu iddia edenler, bilesiniz ki bühtan ediyorlar” iddiasında bulundu.

Metiner şöyle devam etti:

“Hemen belirteyim ki Anayasa’nın ilk dört maddesiyle hiç bir sorunum yoktur. İlk dört maddeye karşı olanlara da karşıyım. Benim böyle düşündüğümü beni tanıyan herkes bilir. Buna rağmen kastımın ilk dört maddeyi paramparça etmek olduğunu söyleyenler, çarpıtmanın ötesinde bir kötücül siyaset izliyorlar.

Devletin bekasını ve milletin birliğini temin etmek için canhıraş bir biçimde mücadele ettiğimiz bir dönemde, bizden rahatsızlık duyan PKK’nın yanına kendilerini Türklük üzerinden yerleştiren kimi çevreleri de not ediniz derim.

Düşmanlık hukukuyla dahi bağdaşmayacak kötücül desiselere ve çarpıtmalara tenezzül edenleri, aziz milletimizin vicdanına havale ediyorum.”

‘Anayasayı paramparça edeceğiz’ dedim ama sorun bakalım neden dedim?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 31 Ocak 2023, 15:41

    Akp ve chp bindokuzyüzyirmibir anayasasını istediklerini bir ara söylememiş mıydı? Çok millet. Çoklu devlet. Çoklu özerklik

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!