Anıtkabir’de yaşananların ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama

featured

Milli Savunma Bakanlığı, Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy’a üniformalı bir subayın şemsiye tutarak eşlik etmesiyle ilgili inceleme başlatmıştı. Yaşananların ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama geldi.

Bülent Ersoy, önceki gün konser için gittiği Ankara’da, Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Ersoy’un tekerlekli sandalye ile yaptığı ziyaret sırasında bir üniformalı subayın yağmurdan korunması için sanatçıya şemsiye tutması tartışma konusu olmuştu. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntü üzerine konuya iliş inceleme başlatmıştı. Bakanlık bugün yaptığı açıklamayla, Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert ve Takım Komutanı’nın görevden aldığını duyurdu. 

ERSOY’DAN İLK AÇIKLAMA

Yaşananların ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama geldi. Erol Köse’ye konuşan Ersoy, şunları söyledi:

“Sadece ve sadece Ata’ya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?”

Anıtkabir’de yaşananların ardından Bülent Ersoy’dan ilk açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!