Ankapark’ın geleceği ne olacak? Mansur Yavaş kararını açıkladı…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankapark bilgilendirme toplantısında yaptığı açıklamada, "Burada ne yapabiliriz. Yarından itibaren burayı kamuoyuna açarak bunu Ankara halkına soracağız" dedi.

featured

VERYANSIN TV

Eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek döneminde yapılan, maliyeti 801 milyon doları aşan Ankapark’ın kapıları bugün basına açıldı. Yaklaşık iki saatlik basın turunun ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankapark bilgilendirme toplantısı” düzenledi.

Yavaş yaptığı açıklamada, “Burası Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milleti’ne bağışladığı, Ankaralılara emanet ettiği bir arazi. Buraya böyle bir proje yapıldı ve bu kadar para harcandı. Biz olaya nasıl bakıyoruz. Buradan kurtarabildiğimiz çalışır durumda ne var ne yok şu anda bunların tespiti yapılıyor. Burada ne yapabiliriz, bunu Ankara halkına soracağız. Yarından itibaren bunu kamuoyuna açarak burayı nasıl kullanacağımızı soracağız. Ama içimden geçeni söyleyeyim. Mustafa Kemal Atatürk’ün, cumhuriyetin kurucusunun bizlere emanet ettiği bir yere, kapısında bilet  parası ödeyerek girilmesini içim almıyor” dedi.

‘ANKET YAPACAĞIZ’

Girişin tamamen ücretsiz hale getirilerek Ankaralıların kullanması için çalışmalara devam edeceklerini belirten Yavaş, “Bize gelecek görüşler üzerine bunları değerlendireceğiz” diye konuştu. Ankapark’ın geleceği ile ilgili anket yapacaklarını belirten Yavaş, eğitim kurumlarından gelen tekliflere açık olacaklarını, “bilim parkı” yapılması yönünde de bir teklifin geldiğini kaydetti.

“Bu yatırım Ankara halkının paralarıyla yapıldı” diyen Yavaş, “İşletmecisinin bazı talepleri vardı, yerine getirdik. Ama sonra çalışmadı. İhtarda bulunduk, işletmeci çıkmadı. Sonra dava açtık. Pazartesi çıkan yargı kararıyla burayı teslim aldık” ifadelerini kullandı.

Yavaş “Belki bir kısım aletler tamir edilir, bazıları sökülür. Bunları bize gelecek görüşler üzerinden değerlendireceğiz. Asla ve asla buradaki hiçbir kuruşun boşa gitmemesi için çalışacağız. Toplam kararı vatandaş verecek, sökün atın derseler söker atarım! Anket yapacağız, para onların çünkü, para benim değil karar verme yetkim yok. Buraya harcanan para 801 milyon dolar. Kompleksten midir nedir her şeyin en büyüğünü yapma sevdası var. Buraya yapan arkadaş, “Hayır 454 milyon dolar, bu da çok değil diyor” Fatih Sultan Mehmet köprüsü 125 milyon dolara yapıldı. Buraya 6.4 Fatih Sultan Mehmet köprüsü kadar harcandı” şeklinde konuştu.

Ankapark’ın geleceği ne olacak? Mansur Yavaş kararını açıkladı…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 ay önce

    bu molozlarin gunluk olarak melih basganin evinin onune atilmasini, Melih basgan molozlari temizletir ise yenilerinin tekrar atilmasini teklif ediyorum. Taki butun molozlar temizleninceye kadar. 800 milyon dolarlik moloz, melih basgan temizlesin veya icinde yasasin.

  2. 2 ay önce

    Bir kere parasız girilmesi yanlış olur masrafını çıkaracak küçük bşr meblağ alınmalı! İyi bşr hayvanat bahçesi yapılmalı! Sonra bir lanet anıtı dikilmeli gelen giden önünden geçip gökçeğin kulaklarını çınlatsın! Kuruluş amacına uygun bir bölümünde örnek tarım yapılacak bir bahçe yapılmalu orada Türk doğal tarım ürünleri yetiştirilip bilimsel çalışma yapılmalı!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!