Ankara kulislerinde çarpıcı iddia: ‘CHP’de işe alım borsası’

Ankara'da CHP kulislerinde son günlerde önemli bir iddia konuşuluyor. 

featured

VERYANSIN TV / ÖZEL

Büyükşehirleri CHP kazandıktan sonra doğal olarak birçok ilden il başkanları, ilçe başkanları ve partililer büyükşehirde görev almak için iş başvurusu yaptı. İşsizliğin yaşandığı ülkede milletvekilleri de devreye hep girmiştir bu tür konular da… Durum yine aynı.

Ancak bu kez konuşulanlar ortalığı oldukça karıştıracağa benziyor.

Geçen günlerde CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın istifa etti. Açıkalın istifa gerekçesini partililere, “Önümüzdeki dönemde milletvekili adayı olacağım için etik gerekçelerle istifamı verdim” diye duyurmuştu.

Yandaş basın ise konuyu farklı lanse ettirmişti. Onlara göre istifanın sebebi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 ay önce evindeki elektriği kesik olduğu iddiası ile ibrahim Öztürk adlı vatandaşı ziyaret etmesiyle ilgiliydi. Bu işin doğru olmadığı ortaya çıkınca Açıkalın’ın istifasının genel merkezce istendiği ileri sürülmüştü.

Ancak CHP kulislerinden gelen bilgiler yukarıdaki iki iddiayı da çürüten cinsten…

AÇIKALIN’A EN BÜYÜK DESTEK TAŞDELEN’DEN

Uğur Açıkalın’ın Mamak İlçe Başkanı olmasına en büyük desteği veren Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen’di. Taşdelen’in yanı sıra Açıkalın’ı en çok sahiplenenlerden bir diğer isim de bir önceki Mamak İlçe Başkanı ve şu anda Ankara Büyükşehir Belediyesi BELPLAS A.Ş. Genel Müdürü olan Adnan Demirci’ydi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise eski CHP Teşkilat Başkanı Tekin Bingöl ile tam tersi yerde konumlanmıştı. Klasik Çankaya-Yenimahalle çekişmesi…

YAVAŞ MAMAK İÇİN 200 KİŞİLİK KONTENJAN AYIRDI

CHP kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, Mamak İlçe Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan belediyeye işe alım için 200 kişilik kontenjan istiyor. CHP’lileri hiçbir şekilde işe almadığı iddia edilen Yavaş, bu kontenjanı açıyor. Mamak İlçe Teşkilatına binlerce başvuru oluyor. Ancak kontenjan sınırlı kalınca, ‘para’ devreye giriyor.

İddia o ki, ilçe teşkilatından bazı üyeler ve gençlerin iş başvurusu yapan kişilerden hediyeler ve paralar talep ettiği konuşuluyor. Açıkalın’ın da bu konuyu bildiği söyleniyor.

Yaklaşık bir ay önce, böylesi bir ortamda konuyla ilgili konuşurken, Açıkalın’ın ses kaydının alındığı ve bu ses kaydının bir grup tepkili partili tarafından CHP’nin Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’ya iletildiği vurgulanıyor.

SALICI SES KAYDINI NE YAPTI?

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, CHP liderinin de bu konudan haberdar olduğu ve bu duruma çok kızdığı, bunun üzerine Açıkalın’ın derhal istifasını istediği belirtiliyor.

Bu skandal iddia ile ilgili Salıcı da zan altında kalıyor. Çünkü birçok partiliye göre, Salıcı’nın ses kaydını aldığı ve bir uzman bilirkişiye incelettiği, kayıtta bir dublajın ya da montajın olup olmadığını öğrenmeye çalıştığı belirtiliyor. Ve yine iddia odur ki, Salıcı’yla yakın ilişkileri olduğu bilinen Alper Taşdelen’in olayı öğrendiği ve olayı soğutulması için Salıca’dan ricacı olduğu ileri sürülüyor.

Evet, yaklaşık bir ay boyunca ses kaydı olmasına rağmen Açıkalın hakkında bir işlem yapılmıyor, olay soğuyor ancak parti içinde birçok kişi bu ses kaydını konuşunca olay iyice duyulmaya başlıyor.

Mansur Yavaş’ın konuyu öğrendikten sonra, “Ben bu işten rahatsızım, iyi niyetle kontenjan verdim suistimal edildi, Genel Başkan’a konuyu detaylı bir şekilde anlatacağım” dediği, Taşdelen’in ise “Sizi anlıyorum ama kamuoyunda bu ses kaydı ortaya çıkarsa siz de zor duruma girersiniz” dediği ve birlikte hareket etmeyi önerdiği öne sürülüyor.

Veryansın Tv’nin edindiği bilgilere göre, Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na bu konuda şikayette bulunup, sorunun kökünden çözülmesini isteyeceği ve bu konuda kendisinden destek talep edeceği belirtiliyor.
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de ses kaydının peşinde olduğu gelen bilgiler arasında.

Ankara kulislerinde çarpıcı iddia: ‘CHP’de işe alım borsası’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 ay önce

  İşe alınınların çoğu daihtiyacı olan kişiler vs değil! İlçe yöneticilerinin, meclis üyelerinin özel üniversite mezunu olan kızları oğulları gençllik kollarından gelenler açıkta kalıyor

 2. 2 ay önce

  Veryansıntv de olmasa chpli gençlerin çığlıklarını duyuracak kimse yok alkış sizi kutluyorum

 3. 2 ay önce

  dört dörtlük bir haber birirleri Atatürkçüyüm diyerek yıllardır açık net CHPli belediyelerin rantını yiyor ve biz mal gibi bunlara ezbere yıllarca oy verdik artık zafer partisi zamanı

 4. 2 ay önce

  Ne güzel tezgah düzen kurulmuş! doğan Taşdelen Ankara’yı Melih Gökçek’e hediye etti!

  Kılıçdaroğlu, Doğan’ın oğlunu ÇAnkaya’ya atadı saltanat misali verdi.

  Alper, Melih Alacaatlı’da vs iamrı 5 kat arttırdı akpli müteahhitler bayram ettiler. Mansur Yavaş geldi ama hala odtü’den yol geçecek vs

 5. 2 ay önce

  CHP anlaşılan hiç akıllanmıyor son yıllarda sadece skandallarla anılıyor ki bu iddiaları sordum bir chpli yakınıma doğruladı

 6. 2 ay önce

  Bu rezalet, CHP’den beklenir.

 7. 2 ay önce

  Boyle birsey olamaz torpil para chp de olmaz liyakat chp de cok onemli ayrica hak hukuk adaletide unutmayin iyi uykular

 8. 2 ay önce

  Bu önemli haber sonrası CHP’den bir tepki geldi mi? Bu işin üzerine gittiklerini duydunuz mu? Yoksa üzerine mi yatıp aman geçiştirelim mi yaptılar!? Yahu CHP bu haliyle kendi kapısının önünü süpürmezken mi AKP’nin yolsuzluklarından hesap soracak?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!