Ankara’da cemevlerine saldırı soruşturmasında 1 kişi tutuklandı, 2 kişi serbest kaldı

Ankara'da cemevlerine saldırıyla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden biri tutuklandı, 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

featured

Ankara’da cemevlerine saldırı soruşturmasında gözaltına alınan 3 şüpheli savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Çankaya ilçesindeki Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı ve Mamak ilçesindeki 2 ayrı cemevine yönelik gerçekleştirilen saldırılarla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında gözaltı sayısının 3’e yükseldiğini duyurmuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ise “Cemevlerine saldıranların örgüt bağlantısı var, yakında açıklayacağız” ifadesini kullanmıştı.

MAHKEMEDEKİ İFADESİNDE AİLESİNİ SORUMLU TUTTU

Ankara’da cemevlerine saldıran Ahmet Ozan K.’nın, sevk edildiği adliyede verdiği ifade ortaya çıktı.

Ahmet Ozan K. ifadesinde, esrar kullandığını bu yüzden de çevresinin kendisine paranoyaksın dediğini belirterek şöyle konuştu:

“Ben Eskişehir’e ailemden uzaklaşmak için geldim. Yaşadığım olaylarda onların etkisi olduğunu düşünüyorum. Benim her dediğime ‘sen uyduruyorsun, paranoyaksın’ şeklinde cevap veriyorlardı. Ben 2 ay öncesine kadar esrar maddesi kullanırdım. Artık kullanmıyorum. Yaşadığım olaylarda ölümden döndüğüm için son kez bir şey yapmak istedim. Kimseden talimat almadım. Tek başıma yaptım. Eylemi yapacağımı Baver’e söyledim. O da bana ‘yine paranoyaksın sen’ dedi. Çağdaşla konuşmuyordum. Sadece Baver ‘Çağdaş’ı ara o da gelebilir’ dedi. Ben de ‘sen ara’ dedim. Baver bana Çağdaş’ın 30’unda geleceğini söyledi. Takdir mahkemenindir.”

Ankara’da cemevlerine saldırı soruşturmasında 1 kişi tutuklandı, 2 kişi serbest kaldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!